کد خبر: ۳۴۲۲۴۱
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶
در سال 2015 میلادی
آمار جدید پلیس ضد تروریسم انگلیس که روز سه شنبه منتشر شد حاکی از آن است که در سال گذشته میلادی 56 دختر و زن انگلیسی برای پیوستن به گروه های تروریستی و افراط گرا راهی سوریه شده اند.
آفتاب‌‌نیوز :
 شمار دختران وزنانی انگلیسی که در سال گذشته به سوریه رفته اند در مقایسه با سال 2014 میلادی 13 نفر بیشتر شده است.

خانم 'هلن بال' یک مقام ارشد هماهنگ کننده ملی برای مبارزه با تروریسم روز سه شنبه گفت که اغلب افراد به دلیل تبلیغات پررنگ و لعاب صورت گرفته، جذب گروه تروریستی داعش شده اند.

وی عنوان کرد: ما به شدت نگران دختران و زنان جوان و نیز خانواده هایی هستیم که در حال تصمیم گرفتن برای رفتن به سوریه هستند.

به گزارش ایرنا،هلن بال افزود: آنها از خطری که در زمان ورودشان به سوریه تهدیدشان می کند و این حقیقت که در صورت رفتن به آنجا دیگر بعید است که بتوانند به کشورشان بازگردند، مطلع نیستند.

'ترزا می' وزیر کشور انگلیس اخیرا در سخنانی در نشست مجلس عوام بابیان اینکه گروه داعش به دنبال حملات تروریستی در اروپا و سایر نقاط جهان است، گفت از زمان شروع بحران سوریه بیش از 800 انگلیسی از جمله شماری زن جوان و خانواده ها به این منطقه رفته اند .

'ترزا می ' گفت: باور داریم که نیمی از آنها به کشورشان بازگشته اند که یک نگرانی امنیت ملی محسوب می شوند.

هرچند منابع انگلیسی فاش کرده اند که شماری از افراط گرایان به رغم دستگیری چندباره و تحت نظر بودن، توانسته اند بدون اینکه دستگاه های امنیتی انگلیس متوجه شوند، از این کشور خارج و برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به سوریه بروند .

روزنامه ایندیپندنت روز پنجشنبه گذشته در گزارشی در این خصوص نوشت: دست کم پنج تن از چهره های سرشناس مرتبط با گروه های افراطی در انگلیس که به قید وثیقه آزاد و ممنوع السفر بودند، طی 20 ماه گذشته دستگاه های امنیتی را دور زده و به داعش پیوسته اند.

این روزنامه نوشت: به رغم اینکه وزارت کشور انگلیس به پلیس این کشور اجازه جلب گذرنامه مظنونین تروریستی را داده اما حالا 'ترازمی' وزیر کشور انگلیس تحت فشار است تا نسبت به عملکرد دستگاه های امنیتی انگلیس در این خصوص پاسخ دهد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین