کد خبر: ۳۴۲۳۳۸
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
یک زندانی قدیمی با ادعای اینکه مسافری از نیوزیلند است به بهانه نیکوکاری دست به سرقت می‌زد.
آفتاب‌‌نیوز :
ایران نوشت: فرمانده پلیس صومعه سرا گفت: دزد 67 ساله‌ای که خود را ساکن نیوزیلند معرفی می‌کرد و با چرب زبانی و تردستی از طعمه‌های خود سرقت می‌کرد، با یک کیلو و 537 گرم طلا در صومعه‌سرا، دستگیر شد.

سرهنگ اردشیر آقاجانی گفت: در پی شکایتی مبنی بر سرقت پول از صندوق یک مغازه توسط مردی ناشناس، رسیدگی به موضوع در دستورکار قرار گرفت.فرمانده پلیس صومعه‌سرا افزود: مأموران پلیس آگاهی با بررسی آثار جرم، سرنخی از خودروی سارق به دست آورده و با ترفندی، سارق را در نیمه‌های شب دستگیر کردند.

آقاجانی با بیان اینکه دزد 67 ساله که در ابتدا اصرار بر بی‌گناهی داشت، لب به اعتراف گشود و به سرقت اعتراف کرد و پلیس از صندوق عقب خودروی این مرد، در داخل کیفی یک کیلو و 537 گرم طلا به دست آورد.وی با اشاره به اینکه دزد خود را ساکن نیوزیلند معرفی می‌کرد و با چرب زبانی و تردستی از طعمه‌های خود که بیشتر پیرزن‌ها بودند، سرقت می‌‌کرد و با خودرویش متواری می‌شد، اظهار داشت: تاکنون هفت زن، مرد شیاد را شناسایی کرده‌اند.

این مقام پلیسی به یکی از شگردهای مجرم اشاره کرده و افزود: این مرد با سوار کردن پیرزن‌ها در خودرویش، با معرفی خود به عنوان خیر و اینکه در یک نهاد خیریه فعالیت می کند، پول‌هایی که بر روی صندلی پرایدش که بالغ بر چندین میلیون بوده را به طعمه خود نشان داده و با این پیشنهاد که می‌تواند او را در نهاد خیریه عضو کند، به وی پیشنهاد همکاری می داد.آقاجانی بیان داشت: مجرم در ادامه با این عنوان که اگر صاحب امور خیریه طلاهای پیرزن را ببیند با عضو شدن وی موافقت نمی‌کند، طلاها را از وی دریافت و بعد از قرار دادن آن در کیسه‌ای، به پیرزن ها می‌گفت که از خودرو پیاده شده تا آن را پارک کند و بعد از اینکه آنها از خودرو پیاده می‌شدند، بسرعت از صحنه می‌گریخت.

فرمانده پلیس انتظامی شهرستان صومعه سرا با بیان اینکه مجرم سابقه دار بوده و هفت سابقه آدم ربایی، سرقت مسلحانه، تهدید مأموران، شرب خمر، فروش آلات اشاعه منکر و... در پرونده خود دارد، خاطرنشان کرد: دزد اهل یکی از روستاهای شهر صومعه سرا و ساکن تهران است. آقاجانی با تأکید بر اینکه ارزش تقریبی طلاهای کشف شده بیش از یک میلیارد و 475 میلیون و 520 هزار ریال است و دزد سرقت‌های اخیر خود را در تهران و شهرستان رشت انجام داده، تصریح کرد: تحقیق از متهم برای اعتراف به سرقت‌های احتمالی و نحوه به دست آوردن یک کیلو و 537 گرم طلا همچنان ادامه دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین