کد خبر: ۳۴۲۳۷۹
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۹
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در پی انتشار خبر " اقدام به خودسوزی یکی از شهروندان تهرانی همزمان با برگزاری دویست و بیست و ششمین جلسه شورا" و آنچه انعکاس اخبارغیر واقعی آن حادثه در حاشیه این جلسه خواند، توضیحاتی ارائه داد.
آفتاب‌‌نیوز :
رضا تقی‌پور در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: در دین مبین اسلام همواره بر این امر تاکید شده است که قبل از روشن شدن تمامی ابعاد یک موضوع هرگز نباید قضاوتی در آن صورت گیرد و لذا ضروری می‌بود ارباب جراید قبل از انعکاس این اخبار با در نظر گرفتن اطلاعات کامل و بررسی وجوه مختلف نسبت به درج این مطالب اقدام می‌کردند.

تقی‌پور افزود: بر همین اساس اطلاعات تکمیلی در خصوصی پرونده شهرسازی فرد مذکور جهت تنویر افکار عمومی ارائه می‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر اساس "گزارش سازمان نوسازی" به تشریح جزییات پرونده این فرد پرداخت و گفت: بر اساس اطلاعات و اسناد به دست آمده از سازمان نوسازی شهر تهران شهروند مذکور در تاریخ 15 بهمن سال 91 اقدام به خرید یک واحد تجاری به مساحت 45 متر مربع از سازمان نوسازی شهر تهران می‌کند.

بر اساس کارشناسی صورت‌گرفته بهای این واحد به مبلغ 148 میلیون تومان ارزیابی شده که در قرار داد منعقده مورد توافق طرفین بوده است.

عضو کمیسیون و برنامه و بودجه شورا در ادامه افزود: بر اساس همین قرارداد که مورد توافق طرفین (سازمان نوسازی شهر تهران به عنوان فروشنده و فرد مذکور به عنوان خریدار ) بوده توافق می‌شود که بخشی از این مبلغ به میزان حدود 45 میلیون تومان به صورت نقد و مابقی مبلغ به صورت اقساط طی 36 ماه به فروشنده که در این جا سازمان نوسازی شهر تهران بوده پرداخت شود.

وی تصریح کرد: طبق اطلاعات به دست آمده مبلغ 103 میلیون تومان اقساط معوق ملک بوده که به دلیل عدم پرداخت به موقع اقساط طبق قانون جریمه دیر کرد به مبلغ یک میلیارد ریال معادل 100 میلیون تومان به جرائم پرداخت نشده افزوده شده است. خریدار نیز طی تماس‌های مکرر با سازمان ابراز ناتوانی در پرداخت جریمه می‌کند که سازمان نوسازی نیز در جهت کمک به این شهروند پیشنهادی ارائه می‌کند که طبق آن با پرداخت 50 میلیون تومان هزینه دیرکرد یعنی 50 درصد جرائم، مابقی این هزینه بخشوده شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران, وی ادامه داد: اما ظاهرا فرد مذکور از چنین پیشنهادی هم استقبال نکرده و در نتیجه تنها راه پرداخت نکردن جریمه دیرکرد خود را در اقدامی غیرمسئولانه و جوسازی علیه مدیریت شهری دیده است.

تقی‌پور افزود: متاسفانه برخی به جای تن‌دادن به قانون و آگاهی از آن می‌خواهند (حرفشان را) با اقداماتی خارج از قانون و هنجارهای اجتماعی به کرسی بنشانند و این تنها یک معنی دارد؛ سرکشی در برابر قانون .

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: چنین اقداماتی تنها در جهت تشویش اذهان عمومی است که متاسفانه اغلب با حاشیه‌سازی هم همراه می شود اما بهتر است قبل از قضاوت تمامی وجوه موضوع را بررسی کنیم و تنها به قاضی نرویم. این شهروند عزیز هم بهتر بود به جای این قبیل اقدامات تحریک آمیز به قانونی تن می‌داد که شهروندان تهرانی نیز از آن تبعیت می‌کنند.

در پایان، سخنگوی شورای شهر تهران ضمن ابراز تأسف از اینکه " بعضی سایت های گمنام این گونه با اخبار نادرست و قضاوتهای بی‌مبنا به تشویش اذهان عمومی می‌پردازند" از "اصحاب رسانه و سایت‌ها و مطبوعات متعهد" خواست قبل از درج مطالبی که آنها را "زرد" خواند، به مصداق آیه شریفه " إِن جَاءکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَیَّنُوا ..." در سال وحدت و همدلی دولت و ملت و "در شرایطی که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی با هجمه‌های تبلیغاتی و خبری سعی در ایجاد تفرقه در بین ملت بزرگوار ایران دارند" با بررسی کامل و اطمینان از صحت خبر، اقدام به نشر آن کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین