کد خبر: ۳۴۲۴۷۹
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸
سازمان منابع هوایی کالیفرنیا برنامه فراخوان پیشنهاد شده از سوی فولکس واگن برای خودروهای دیزی آلاینده را رد کرد و سازمان حفظ محیط زیست آمریکا تایید کرد این برنامه غیرقابل قبول است.
آفتاب‌‌نیوز :
مقامات آمریکایی پیشنهادهای فولکس واگن برای تعمیر خودروهای دیزلی آلاینده دو لیتری را ناقص و ناکافی تشخیص دادند.

این خبر یک روز پیش از دیدار ماتیاس مولر، مدیرعامل فولکس واگن با مقامات سازمان حفظ محیط زیست آمریکا در واشنگتن برای گفت وگو درباره پیشنهادات این شرکت در خصوص 600 هزار خودروی آلاینده در آمریکا منتشر شد.

سفر مولر به آمریکا نخستین دیدار وی از این کشور از زمان رسیدن به مدیرعاملی فولکس واگن در سپتامبر است و در شرایطی انجام می‌گیرد که مصرف کنندگان، واسطه‌های فروش خودرو و بازرسان و مقامات دولت آمریکا عصبانیت فزاینده ای نسبت به عدم رغبت فولکس واگن برای همکاری کامل در تحقیقات مربوط به تقلب این شرکت در تستهای آلایندگی دیزلی پیدا کرده اند.

مشکل آلایندگی که شامل 11 میلیون خودروی برندهای فولکس واگن، آئودی و پورشه مجهز به موتورهای دو و سه لیتری در سراسر جهان می‌شود، به شهرت این گروه خودروسازی به شدت لطمه زده و تحقیقات کشورهای متعدد را به دنبال داشته است.

فولکس واگن در آمریکا با ده‌ها میلیارد دلار جریمه بر سر این رسوایی مواجه است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، این خودروساز آلمانی در واکنش به نظر مقامات آمریکایی، اعلام کرده با مشاوران مستقل برای طراحی یک برنامه مناسب برای رفع کامل این مشکل همکاری می‌کند.

به گزارش ایسنا، فولکس واگن که بزرگترین خودروساز اروپاست، در سپتامبر سال 2015 اقرار کرد در بیش از 11 میلیون خودرو دیزلی در سراسر جهان از جمله بعضی از مدلهای دیزلی به فروش رفته در آمریکا نرم افزاری را نصب کرده که میزان آلایندگی اکسید نیتروژن آنها را کمتر از سطح واقعی نشان می‌دهد. این نرم افزار در زمان انجام تست، کنترلهای آلایندگی را فعال و در زمان رانندگی معمولی آنها را غیرفعال می‌کند تا میزان آلایندگی را کمتر از سطح واقعی نشان دهد. انتشار این خبر مارتین وینترکورن، مدیرعامل این شرکت را ناچار به استعفا کرد و میلیاردها یورو از ارزش سهام این خودروساز کاست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین