کد خبر: ۳۴۲۵۸۰
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۳
رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس می‌گوید: با تفاهم شورای نگهبان و وزارت کشور انتخابات این دوره مجلس در برخی حوزه‌های انتخابیه، الکترونیکی برگزار می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
امیر خجسته در گفت و گو با خبرآنلاین با اشاره به تصمیم مجلس برای حذف موادی از قانون انتخابات که ناظر به انتخابات الکترونیک است، گفت: الکترونیکی شدن انتخابات همان طور که در دوره گذشته عملی و اجرایی شد، در این دوره نیز اجرایی خواهد شد.

 وی افزود: اینکه مجلس مواد مرتبط با الکترونیکی شدن انتخابات را تصویب نکرد، به دلیل نگرانی نمایندگان بود که نکند این طرح تصویب شود اما دوباره از سوی شورای نگهبان برگشت بخورد. چرا که طرح چند دوره رفت و برگشت داشته و زمان کافی هم تا زمان برگزاری انتخابات نیست که دوباره این اتفاق بیفتد. لذا نظر نمایندگان این بود که اجازه دهیم دولت لایحه جامعی درباره انتخابات الکترونیک ارائه دهد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: طبق توافقی که وزارت کشور با شورای نگهبان داشته یک سوم انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود و هیچ مشکلی وجود ندارد. اگر هم مشکلی باشد، با تفاهم میان دو نهاد مجری و ناظر انتخابات، رفع خواهد شد.

خجسته همچنین در پاسخ به سئوالی درباره لایحه شفاف سازی هزینه های نامزدهای انتخابات که یک فوریت آن به تصویب رسیده است، گفت: ما منتظریم که هیات رئیسه مجلس این موضوع را تعیین تکلیف کند و لایحه را به کمیسیون مشترک بفرستد تا هر چه سریع تر بررسی آن انجام شود.

 وی در پاسخ به این سئوال که که آیا این لایحه به این دوره از انتخابات می رسد؟، گفت: اگر لایحه مذکور سریع تر به کمیسیون مشترک ارسال شود، می رسد. ما به جد پیگیر این موضوع هستیم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خاطرنشان کرد: پرونده بررسی و اصلاح قانون انتخابات در مجلس نهم بسته شد و شورای نگهبان آن را تائید کرده است. انشاء الله این قانون را زودتر ابلاغ کنند تا در این دوره قانون انتخابات با اصلاحات جدید اجرایی شود. چرا که یکی از مهم‌ترین اصلاحات این قانون درباره نوع تبلیغات نامزدهاست که نسبت به گذشته بهتر و قانونمندتر شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین