کد خبر: ۳۴۲۵۸۲
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۸
سخنگوی وزارت امور خارجه چین با تقدیر از تلاش های طرف های ذیربط در رابطه با پرونده هسته ای ایران، از اجرای قریب الوقوع «برجام» خبر داد و تاکید کرد که همه بی صبرانه در انتظار چنین اتفاق مهمی هستند.
آفتاب‌‌نیوز :
«هونگ لی» روز پنجشنبه و در نشست خبری روزانه خود با خبرنگاران این سخنان را بیان کرد و یادآور شد که پکن همانند قبل برای اجرای برجام حضور خواهد داشت و ارتباط خود را با تمامی کشورهای مرتبط با این موضوع حفظ می کند تا کار به نتیجه نهایی برسد.

وی با بیان اینکه کشورش به عنوان یکی از اعضای شرکت کننده در رابطه با این موضوع با طرف های دیگر در حال رایزنی و ارتباط نزدیک است، گفت: با فرا رسیدن روز برجام توافق هسته ای مربوط به ایران کاملا اجرا خواهد شد و این موضوع باعث خوشحالی دولت چین است.

او افزود که در حال حاضر تمام طرف های مربوط به مذاکرات جامع هسته ای ایران بی صبرانه در انتظار رسیدن روز و اعلام تاریخ نهایی اجرای برجام هستند که زمان آن بسیار نزدیک است.

«هونگ لی» همچنین از حضور نماینده چین در نشست آتی وزرای خارجه شش کشور مرتبط با موضوع هسته ای ایران برای اعلام آغاز رسمی اجرای برنامه جامع اقدام مشترک سخن گفت.

به گزارش ایرنا، رسانه های گروهی چین نیز امروز در گزارش های مختلفی اعلام کردند که زمان لغو تحریم های ایران و تحقق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در راستای توافق هسته ای وین به ایستگاه پایانی رسید و چگونگی اجرای آن به زودی اعلام می شود.

«حمید بعیدی نژاد» مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان نیز امروز در یادداشتی در اینستاگرام خود نوشت: با شروع این مذاکرات از روز گذشته (چهارشنبه) امیدواریم امروز آخرین مباحث باقیمانده هسته ای ایران و اعضای پنج به علاوه یک پایان یابد و بدین ترتیب آماده تنظیم نحوه اعلام روز اجرایی شدن «برجام» شویم. او گفت که وین آخرین ایستگاه مسیر طولانی مذاکرات و رسیدن به روز اجرای «برجام» است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین