کد خبر: ۳۴۳۲۳۸
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۴
مرگ‌ جنجالی دختر و پسری در لاهیجان که سر قرار با شلیک گلوله از پای درآمده بودند در دست ابهام‌زدایی است.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایران، ساعت 10 شامگاه 13 مهرماه سال جاری صدای شلیک چند گلوله در خیابان گلستان 15 و 17 لاهیجان، ساکنان محلی را از خانه‌هایشان بیرون کشاند و آنها با صحنه هولناک یک جنایت دلخراش روبه‌رو شدند.اجساد دختر و پسرجوانی که با گلوله‌های تفنگ شکاری کشته شده بودند غرق در خون در خودروی سفیدرنگی به چشم می‌خورد.با مخابره این جنایت وحشت‌‌آور به پلیس، خیلی زود تیمی از مأموران کلانتری منطقه گلستان لاهیجان و بازپرس ویژه قتل و تیم تحقیق در محل حاضر شدند.

فرضیه‌های متفاوت

تیم تحقیق پلیس آگاهی لاهیجان در نخستین گام به سراغ ساکنان محل جنایت رفتند و با تحقیقات گسترده‌ای دریافتند دختر و پسر لاهیجانی به نام‌های رویا و حسین از فرزندان دو خانواده سرشناس لاهیجان هستند و پیشتر با هم آشنایی داشتند.
با این سرنخ و بررسی مسیر شلیک گلوله‌ها فرضیه اول به مرگ‌های خودخواسته این دختر و پسر رسید. با توجه به اینکه تحقیقات نشان می‌داد حسین پیشتر دختر جوان را می‌شناخت و برای ازدواج با نظر منفی خانواده رویا روبه‌رو شده و همچنین تصمیم نامزدی این دختر با مردی دیگر مطرح شده بود، این فرضیه قوت بیشتری گرفت.

یکی از کسانی که این دختر و پسر را می‌شناخت نیز مدعی شده بود حسین پس از نامزدی با دختر دیگری با اطلاع از تصمیم ازدواج رویا با او قرار گذاشته و احتمال اینکه آنها به خاطر روابط عاطفی گذشته دست به این مرگ‌های مرموز زده باشند زیاد است.این ادعاها در حالی مطرح شد که فرضیه دوم بر مبنای کینه‌توزی پسرجوان شکل گرفت. با توجه به اینکه تفنگ شکاری در این جنایت متعلق به حسین بود این فرضیه نیز قابل رسیدگی شناخته شد. در این شرایط تحقیقات بر پایه این دو فرضیه آغاز شد تا راز این جنایت فاش شود.

ابهام در این حادثه

در حالی که 4 ماه از این حادثه گذشته و شاید همه تصور می‌کردند که این مرگ‌ها در شرایط خاصی رخ داده و حسین با شلیک به رویا اقدام به خودزنی کرده است رضا رحمانی دادستان لاهیجان اظهارنظر عجیبی کرد و با اشاره به اینکه وکیل خانواده حسین مدعی است نکات مبهمی در پرونده مشاهده می‌شود، گفت: چند ماه پیش این پرونده با فرضیه دگرکشی و خودکشی در دادسرای لاهیجان تشکیل شد.براساس تحقیقات انجام شده درباره این جنایت، دختر و پسر جان باخته در گذشته با هم رابطه دوستی داشته و قاتل از دختر مورد علاقه‌اش خواستگاری نیز کرده بود اما با مخالفت خانواده دختر این ازدواج صورت نگرفته بود.

دادستان لاهیجان افزود: پس از این مخالفت، دختر قصد ازدواج با شخص دیگری را داشته که پسرجوان در تماس‌هایی از او می‌خواهد قبل از ازدواج همدیگر را ببینند. بنابر این دختر جوان با خودروی سفید رنگ خودش و پسر با یک سانتافه سر قرار می‌روند و با شلیک‌های مرگبار تفنگ شکاری پسرجوان ابتدا دختر به قتل رسیده و سپس پسرجوان با شلیک به زیر چانه‌اش خودکشی می‌کند.رحمانی درباره تفنگ استفاده شده در این جنایت گفت: در صحنه قتل دو تفنگ دو‌لول و یک تفنگ تک‌لول کشف شده است.دادستان لاهیجان در پایان گفت: دادسرای لاهیجان مطالب مطرح شده از سوی وکیل خانواده قاتل درخصوص ابهامات پرونده را مورد توجه قرار داده و به همین دلیل پرونده برای مطالعه و بررسی بیشتر همچنان باز است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین