کد خبر: ۳۴۳۶۴۷
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۷
در دیدار معاون نخست وزیر و وزیر دارایی جمهوری اسلواک؛
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دوره ای پرتلاش برای رونق اقتصادی و صنعتی پس از برجام آغاز شده گفت: ایران آماده توسعه همکاری های همه جانبه و تعامل مثبت و سازنده با کشورهای مختلف دنیا است.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی اکبر رفسنجانی روز سه شنبه در دیدار پترکاژیمیر معاون نخست وزیر و وزیر دارائی جمهوری اسلواک و هیأت همراه وی این مطلب را بیاان کرد و گفت: ایران آماده توسعه همکاری های همه جانبه و تعامل مثبت و سازنده با کشورهای مختلف دنیا از جمله جمهوری اسلواک است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به توافق 195 کشور دنیا موسوم به توافق پاریس مبنی بر حفظ اقلیم سالم اشاره کرد و گفت: از آنجایی که آلودگی محیط زیست به ویژه هوا یکی از معضلات بسیار جدی شهرهای کلان و پرجمعیت دنیا از جمله تهران است، تولید انبوه موتورسیکلت و ماشین برقی و استفاده از این وسیله پاک، می تواند راه حل جدی برای رفع معضل آلودگی هوا باشد چرا که بخش اعظم آلودگی هوای تهران مربوط به تردد 2 میلیون و 500 هزار موتورسیکلت است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به یکی از برنامه های سفر معاون نخست وزیر جمهوری اسلواک به شهرهای قزوین و خدابنده، گفت: می توانید در این سفرها از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بازدید کنید چون این دانشگاه در زمینه ساخت موتورسیکلت و ماشین برقی بسیار پیشرفت کرده و شما چون سابقه خوبی در تولید خودرو دارید، می توانید با همکاری با این دانشگاه کیفیت محصولات تولیدی را بالا ببرید.

وی به سفر روزهای آتی معاون نخست وزیر و وزیر دارائی جمهوری اسلواک و هیأت همراه به خدابنده نیز اشاره کرد و افزود: بزرگترین گنبد دنیا در خدابنده است و چون خیلی قدیمی است در حال بازسازی است؛ شما در این شهر با قدرت معماری ایران در 500 تا 600 سال پیش پی می برید.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بازدید از سواحل زیبای دریای خزر، باغات مرکبات در طول ششصد کیلومتر و جنگل های انبوه شمال کشور را به این هیأت اروپایی پیشنهاد داد و گفت: تنوع آب وهوایی ایران در شمال و جنوب و برخورداری از همه منابع طبیعی، مناظر بی نظیری برای گردشگران به وجود آورده است.

**منطقه بدون ایران به آرامش نمی رسد

پترکاژیمیر نیز در این دیدار با بیان اینکه به همکاری با ایران در زمینه های مختلف آموزشی، فرهنگی، تبادل استاد و دانشجو ، نفت، گاز و محیط زیست و انرژی های تجدیدپذیر، تمایل داریم، گفت: ایران از دوران قدیم کشور دوست ما بوده و بسیار علاقه مند هستیم که با فرهنگ های مختلف آشنا شویم و تبادل اطلاعات کنیم.

وی به شروع سفر خود و هیأت همراه از مشهد مقدس و بازدید از موزه فرش اشاره کرد و افزود: برای من تجربه ای بی نظیری بود که حرم حضرت امام رضا (ع) را دیدم.

معاون نخست وزیر و وزیر دارائی جمهوری اسلواک با بیان اینکه در حال حاضر اروپا با بحران هجوم پناهندگان و آوارگان جنگی روبرو است، گفت: از میزبانی ایران در پذیرش میلیون ها پناهنده افغانی تشکر می کنیم و همانطور که حضرت عالی گفتید پناهندگان امروز نتیجه کارهای اشتباه و نادرست گذشته اروپاست.

پترکاژیمیر در پایان با تأکید بر نقش ایران در امنیت منطقه، اظهار داشت: منطقه بدون ایران به آرامش و ثبات دست پیدا نخواهد کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین