کد خبر: ۳۴۴۵۱۶
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
جنجال رئیس ستاد انتخابات شهردار تهران؛

پشت‌پرده چهره اصلی حمله به سفارت عربستان کیست؟/ از کرج تا دمشق و فعالیت ۱۰‌ساله به نام خیریه با حمایت مسئولان!

چند هفته‌ای از حمله به سفارت عربستان می‌گذرد اما تبعات آن هنوز چه در سیاست داخلی و چه در سیاست خارجی، ادامه دارد.«حسن کردمیهن»؛ فردی که برای خود برو و بیایی دارد و مغز متفکر حمله به سفارت عربستان خود او بوده است؛
آفتاب‌‌نیوز :
هرچند سخنگوی وزارت کشور سرنخی از آمر حمله به سفارت عربستان داد و از فردی گفت که در شهر کرج زندگی می‌کرده است اما هیچ مرجع رسمی نامی از کسی که دستور حمله را صادر کرده بود، نداد تا پیگیری به نام «حسن کردمیهن» برسد؛ فردی که برای خود برو و بیایی دارد و مغز متفکر حمله به سفارت عربستان خود او بوده است؛ همان کسی که بنا به گفته مقام‌های امنیتی کشور، مدتی در ایران نبوده و بعد از ورود به ایران بازداشت شده است.

به گزراش آفتاب، محمدرضا محسنی‌ثانی نماینده مجلس نهم به ایلنا می‌‌گوید: آقای کردمیهمن که برای مدتی در کشور سوریه به‌ سر می‌برده و پس از ورود به ایران توسط مقام‌های انتظامی در فرودگاه بازداشت می‌شود.

حسن کردمیهن تا چند سال پیش در کرج مشهور بود. هیات‌الرضا محفل انصار حزب‌الله کرج هست که حسن کردمیهن این هیات را سازماندهی می‌کند.

برخی منابع نیز می‌گویند (سیدامیر حسینی) مداح آن هیات نیز احتمالا در جریان حمله به سفارت بازداشت شده باشد اما هنوز اطلاع دقیقی از این خبر در دست نیست.

اما کردمیهن به مرور شهرتش از شهر بیرون رفت و هیاتی را هم پشت ترمینال جنوب در محله خزانه بخارائی علم کرد تا جوانان تهرانی را مجذوب خود کند. او هم روضه می‌خواند و هم واعظ است و البته مرد عمل، چنانچه سال ۹۲ وقتی مسئولان ستاد قالیباف در کرج نتوانستند رضایت او را جلب کنند، خودش آستین‌ را بالا زد و برای سردار ستادهای منظمی راه‌اندازی کرد؛ ستادهایی که موفق‌تر و پرشور‌تر از ستادهای اصلی شهردار تهران بودند.

این خطیب مشهور، با حمایت مالی برخی سازمان‌ها و نهاد‌ها، فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای دارد. در کنار هیات‌های مذهبی، برنامه‌های متعدد دیگری نیز در دستور کار قرار داده تا جوانان بیشتری را جذب تفکرهای منحصر به فرد خود کند. ماجرای شش دانش‌آموز کرجی غرق‌شده در دریا که نام یکی از موسسه‌های نزدیک به کردمیهن در آن آورده می‌شد، نام او را بیشتر به رسانه‌ها کشاند. در آن زمان نایب رئیس فدراسیون نجات غریق کشور گفته بود که وقتی مربی این بچه‌ها و کسی که مسئولیت را برعهده داشته، دقت نداشته و مسئولیت‌پذیر نبوده، قطعا این حادثه تلخ پیش می‌آمده چون می‌دانسته که پرچم سیاه نصب شده و نجات غریق هم نبوده است.

اما آنچه بیش از همیشه کردمیهن را در رسانه‌ها مشهور کرده است، نقش لیدری او در حمله به سفارت عربستان بود، چنانچه وی تنها کسی بود که نه تنها این اتفاق را محکوم نکرد بلکه به توجیه آن پرداخت «حمایت ما از خشم و غیرت بود نه غارت. که اگر در برابر چنین موجودی غیرت به خرج ندهند هیچکس امنیت ندارد تمام علما را خونشان را می‌ریزند. سفارت چیه؟ یک مشت آدمی اینجا هستند که به عزت ما می‌خندند. با بی‌احترامی باید بیرونشون کنند. دولت که کاری نمی‌کند. یک مشت جوون، غیرت به خرج می‌دهند. این شور انقلابی را که نمی‌توانید جلوش را بگیرید.»

کردمیهن که حمله به سفارت عربستان را عامل تابیدن نور خورشید به دل مستضعفان خوانده بود، جای دیگر اما در نقش یک مصلح ظاهر شده بود و خطاب به کسانی که تحت فرمانش حمله کرده‌اند، گفته بود: «هرکسی هم ما را می‌شناسد اگر چیزی برداشته است پس بدهد به مراجع ذی‌صلاح بدهد به پلیس ضد جاسوسی بدهد.»

در کنار موسسه نور معرفت، کردمیهن چندین موسسه فرهنگی دیگر نیز ثبت کرده است که ظاهرا همگی با اهداف مشترکی فعالیت می‌کنند، اهدافی که گاهی یکی از آنها حمله به سفارت عربستان می‌شود. چه آنکه در صوتی که از سخنرانی او توسط خبرگزاری آنا منتشر شده است، گفته بود که پرتاب مهر با علی لاریجانی و حمله به سیدحسن خمینی لازم نبود، اما حمله به سفارت عربستان لازم بود.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفته بود، این افراد سازماندهی شده آمدند و بیش از ۱۰ سال است که در کرج و تهران و با محورهایی در زمینه امور خیریه و فعالیت‌های مذهبی فعالیت دارند. از مسئولان نیز عده‌ای دانسته و ندانسته از آنها حمایت کرده‌اند.

کردمیهن در کنار هیات‌های مذهبی وارد فعالیت‌های سیاسی شد و سال ۹۲ از جان برای سردار قالیباف مایه گذاشت. خودش می‌گفت که «در میان مدیران اجرایی کشور در فهم مسائل فرهنگی ، مثل قالیباف سراغ ندارم. ما نباید به ظواهر نگاه کنیم. آدم تا با کسی زندگی نکند ، نشست و برخاست نکند ، او را نمی شناسد.»

برای تبلیغ قالیباف و راه‌اندازی ستادهایش نیز می‌گفت: «افتخار می‌کنم که اگر با لباس عصر  رسول‌الله برای کسی تبلیغ می‌کنم، برای کسی تبلیغ می‌کنم که تعهد و التزامش را به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۳۵ سربازی ولایت اثبات کرده است.»

رییس ستاد انتخابات جنجال به پا می‌کند!

جالب‌ترین واکنش به حمله به سفارت توسط کردمیهن را رسانه‌های همسو با شهرداری تهران داشتند. این رسانه‌ها که سال ۹۲ هر روز شخصیت و هویتی بالا‌تر به کردمیهن می‌دادند و او را بالا و بالا‌تر می‌بردند، به یکباره بعد از حمله به سفارت، همراهی‌ او با ستادهای انتخاباتی شهردار تهران را فراموش کردند.‌‌ چه اینکه همان شب حمله به سفارت، سایت فردانیوز نزدیک‌ترین رسانه به شهردار تهران از تیتر «واکنش شتابزده و احساسی به اعدام شیخ نمر» برای پوشش اتفاقات سفارت عربستان استفاده کرد. هفته نامه همشهری جوان نیز از تیتر «تندرو‌ها مشغول کارند» برای ترسیم اتفاقات حمله به سفارت عربستان بهره برد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۰
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
2
76
حالا ببينيم چكارش مي تونن بكنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
صلوات ختم كنيد آقا جان
ناشناس
|
United States of America
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
4
79
این جمله افراد خودشون قیم مردم می دانند.آقا ماقیم نمی خواهیم نظام باید دربرابر این افراد سکوت نکند ومحاکمه بشند.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
3
43
اشکالی ندارد قالیباف برود خانه اش از بودجه شخصی اش از این کار ها بکند.
برديا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
1
21
اين فرد و حاميانش به نوعي همفكر داعشياننددر ايران و داعش ايران محسوب مي شوداما از نوعي ديگه.
امير
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
1
17
وقتي ريا و تزوير مي شود مايه درآمدزائي ؛ اين آدمها هم در چنين جامعه اي رشد مي كنند.
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
2
21
بعد ایشان سلطنت طلبند؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
1
21
واقعا متاسفم براي ملت ايران كه اين جور افراد تصميم گيري مي كنند13 قرن عقبيم
سرهنگ
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
1
12
جناب سردار نقدی مدارک سلطنت طلب بودن این آقا را ارائه بفرمایند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
0
1
جناب سردار نقدی مدارک این آقا را ارائه بفرمایید .درودبرهوش ودرایت سردارکه نگذاشت بسیج وارداین ماجراءشود.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین