کد خبر: ۳۴۴۵۹۸
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۹
7143 نفر با استفاده از 280 هزار و 582 اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در معاملات هفته گذشته فرابورس، وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.
آفتاب‌‌نیوز : به نقل از روابط عمومی سمات، حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به دوم بهمن ماه، 235 هزار و 49 مورد و ارزش معاملات این اوراق در مجموع 194 میلیارد ریال بود.

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 1389 در شرکت فرابورس ایران آغاز شد و اکنون بیش از 20 نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.

در پی مصوبه تازه شورای پول و اعتبار، از اول دی ماه امسال سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن افزایش یافت.

شرکت فرابورس ایران اعلام کرد: بر این اساس تسهیلات حق تقدم مسکن در تهران 600 میلیون ریال، مرکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر 500 میلیون ریال و سایر مناطق شهری 400 میلیون ریال است.
استفاده از این میزان تسهیلات از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادره در نمادهای «تسه 9408» و نمادهای بعدی امکان پذیر است.

همچنین پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادره در نمادهای «تسه » و پیش از آن، فقط تا سقف های تسهیلات پیشین (500 میلیون ریال برای زوج ها و 350 میلیون ریال برای دیگر قشرها) میسر است.

متقاضیان استفاده از تسهیلات مسکن با سقف های تازه می توانند به دو روش از این مزیت ها بهره ببرند:

1- خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به شمار مورد نیاز در نمادهای «تسه 9408» به بعد

2- بهره گیری از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن پیشین تا سقف های تعیین شده و خرید مابه التفاوت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن جدید.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین