کد خبر: ۳۴۸۵۴۱
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش‌‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه فرهنگیان دارای کسر ساعت موظف در اولویت بازنشستگی پیش از موعد هستند، گفت:‌ هنوز با درخواست‌های ارائه شده از سوی فرهنگیان برای بازنشستگی پیش از موعد موافقت نشده است.
آفتاب‌‌نیوز : محسن بهارلو در خصوص اجرای بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان اظهار داشت:‌ امسال به دلیل قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان، روندی طراحی شد تا فرهنگیان بدون سنوات ارفاقی و طبق قانون، سقف حداکثر 5 درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی بازنشسته پیش از موعد شوند و بر همین اساس دستورالعملی ارسال شد تا فرهنگیان متقاضی به ویژه آنهایی که کسر ساعت موظف دارند، بازنشسته پیش از موعد شوند.

وی افزود:‌ فرهنگیان دارای کسر ساعت موظف، زنان سرپرست خانوار و افراد مبتلا به بیماری صعب‌العلاج در اولویت بازنشستگی پیش از موعد قرار دارند و افراد متقاضی درخواست خود را به ادارات آموزش و پرورش ارائه کردند. در صورت موافقت منطقه به گونه‌ای که بازنشستگی فرد مشکلی در روند آموزش ایجاد نکرده یا سقف ‌حق‌التدریس را افزایش ندهد با درخواست وی موافقت شده و برای طی مراحل نهایی به وزارت آموزش و پرورش ارسال می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت:‌ درخواست‌های ارائه شده از سوی فرهنگیان برای بازنشستگی پیش از موعد هنوز تعیین تکلیف نشده است و یکی از دلایل آن مشکل نیروی انسانی، حق‌التدریس و تأمین اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت است.

بهارلو خاطرنشان کرد:‌ در بودجه سال 1395 ردیف جداگانه‌ای برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان با اولویت فرهنگیان لحاظ شده است.

به گزارش تسنیم در بخشنامه بازنشستگی پیش از موعد برای فرهنگیان آمده است: در اجرای بند «ج» تبصره 18 ماده واحده قانون بودجه سال 94 کل کشور و بخشنامه شماره 50960 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعلام می‌دارد، بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی با رعایت مفاد بخشنامه مذکور و سابقه خدمت موضوع قانون مذکور یعنی داشتن حداقل سابقه خدمت در موقع درخواست برای کارکنان زن 20 سال و کارکنان مرد 25 با درخواست متقاضیان و موافقت اداره کل یا سازمان مربوطه و رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه بلامانع است.

پذیرش درخواست متقاضیان تحت هیچ شرایطی نباید از 10 درصد مجموع بازنشستگان سال جاری آن اداره کل فراتر برود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین