کد خبر: ۳۵۱۰۴۱
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۳
رئیس اتحادیه بارفروشان میوه با بیان اینکه مغازه دارن اجازه دارند ۳۵ درصد به قیمت فاکتور بارفروشان(عمده فروشان) اضافه کنند گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم پیاز در میادین مرکزی میوه ۲ هزار تومان تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته می شود.
آفتاب‌‌نیوز : محسن محمودی اظهار کرد: از آنجا که در سال گذشته قیمت پیاز پایین بود و کشاورزان نتوانستند از تولید خود سود لازم را به دست بیاورند، از سطح زیر کشت این محصول کاستند و در نهایت از تولید و عرضه این محصول به بازار در سال جاری به بازار کاسته شد و در نتیجه قیمت پیاز افزایش یافت.

به گزارش تسنیم، وی افزود: البته قیمت این محصول طی 10 تا 20 روز آینده کمی کاهش یافته و به تعدل نسبی می رسد، اما برای برقراری ثباتی همیشگی باید اولگوی کشت در کشور ما ارائه و اجرا شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان بزرگ میوه و تره‌ بار شهر تهران ادامه داد: باتوجه به تولید بیش از اندازه سیب زمینی در سال جاری  نیز به نظر می رسد که در سال آینده نوبت سیب زمینی باشد تا با افزایش قیمت مواجه شود.

وی با بیان اینکه قیمت این محصولات کشاورزی از میادین مرکزی تا سطح شهر حداکثر تا 35 رصد  قیمت فاکتور باید افزایش یابد، خاطر نشان کرد: هرکیلوگرم پیاز در میادین مرکزی میوه و تره بار به صورت عمده  2 هزار تومان تا 2 هزار و 200 تومان و پیاز دستچین نیز که توسط برخی مغازه داران خریداری می شود 2 هزار و 700 تومان به فروش می رسد.

کمبود عرضه موز در فیلیپین

محمودی درباره افزایش قیمت موز در روز های اخیر نیز گفت: قیمت این محصول در روزهای اخیر یک روال هرساله و جهانی است، زیرا در این فصل تولیدو عرضه موز در فیلیپین به عنوان بزرگترین تولید کننده این محصول در جهان، کاهش می یابد و با کم شدن عرضه قیمت این محصول به مدت دو ماه کمی افزایش می یابد.

وی اضافه کرد که افزایش قیمت این محصول در بازار ایران نیز به خاطر همین کمبود عرضه است.

محمودی در ادامه صحبت های خود با اشاره به بالا رفتن قیمت نارنگی نیز گفت: تولید این محصول در سال جاری کم بوده و قیمت آن افزایش یافته است و برای تنظیم بازار این محصول در شب عید، از هم اکنون باید چاره ای اندیشید و درصورت لزوم اقدام به واردات کرد.

وی درباره قیمت محصول نارنگی  در میادین مرکزی میوه و تره بار  اظهار کرد: هر کیلو گرم از این محصول به صورت عمده از 2 هزار و 500تومان تا 9 هزار تومان با توجه به کیفیت و نوع آن به فروش می رسد.

مقام مسئول بخش عمده فروشی میوه و تره بار با اشاره به اینکه وضعیت عرضه و قیمت سایر میوه ها مناسب است گفت: هرکیلوگرم سیب درختی هزار تومان  تا 3 هزار تومان، پرتقال هزار و 800 تومان تا 2 هزار و 500 تومان و کیوی 2 هزار تومان تا 3 هزار و 500 تومان به صورت عمده به فروش می‌رسد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین