کد خبر: ۳۵۱۷۰۹
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک جزییات نحوه دریافت عوارض طرح ترافیک سالانه را تشریح کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
مصطفی قنبرنژاد با بیان اینکه از هفته قبل واجدین شرایط دریافت آرم طرح ترافیک سال 95 می‌توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران به نشانی www.tehran.ir نسبت به تکمیل فرایند ثبت نام و پرداخت الکترونیکی عوارض طرح سالانه اقدام کنند، تصریح کرد: نرخ تعرفه ارم سالانه در شورای اشلامی شهر تهران به تصویب رسیده است. بر این اساس در سال جاری تعرفه پرداخت عوارض سالانه به صورت روزانه تفکیک شده تا موجب کاهش تقاضا برای ورود به محدوده طرح ترافیک باشد. بطوریکه متقاضایان طرح به سه دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از متقاضیان 90 روزه ، 190 روزه و 290 روزه که همان طرح سالیانه است.

وی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با انتخاب روزهایی که در محدوده طرح ترافیک تردد دارند اقدام به پرداخت عوارض کنند . بر این اساس نرخ عوارض سالانه در مورد تقاضاهای از یک تا نود روز عبارت است از حاصل ضرب نرخ پایه ( حقیقی و حقوقی ) در تعداد روزهای درخواستی در ضریب 1.6 همچنین برای تقاضاهای از یک تا صدو نود روز نیز حاصل ضرب تعداد روزهای درخواستی در نرخ پایه و ضریب 1.8 تعیین شده است .

قنبرنژاد در ادامه تصریح کرد: آن دسته از شهروندانی که از 1 تا 290 روز کاری را انتخاب می‌کنند نیز باید حاصل ضرب تعداد روزهای درخواستی در نرخ پایه و ضریب 2 را پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه به مبالغ فوق 20 درصد نیز در راستای توسعه حمل و نقل ریلی افزوده خواهد شد، گفت: در سال جاری تلاش کردیم نرخ پایه عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک حقیقی و حقوقی نسبت به سال گذشته تغییر نکند. در عین حال که ضریبی در نظر گرفته شده تا شهروندان بر اساس میزان ترددشان در محدوده، عوارض پرداخت کنند.

به گزارش فارس،  وی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند از طرح‌های روزانه و هفتگی هم برای تردد‌های اضطراری خود در محدوده استفاده کنند، اظهار داشت: برای طرح روزانه بدون محدودیت زمانی با احتساب 20 درصد توسعه حمل ونقل ریلی بهای 37 هزار و 400 تومان، از ساعت 10 صبح تا 14 بهای 28 هزار تومان و از ساعت 14 تا 18 بهای 18 هزار تومان در نظر گرفته شده است. همچنین برای طرح هفتگی نیز نرخ 120 هزار تومان تعیین شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین