کد خبر: ۳۵۲۴۴۷
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۲
ابوبکر البغدادی خبر ازدواج خود با یک زن آلمانی را مخفی نگه داشته بود اما اکنون با اعلام فرار وی از تشکیل تیمی برای پیدا کردن وی و همراهیانش خبر داده است.
آفتاب‌‌نیوز : ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش در جست و جو برای یافتن همسر آلمانی خود که به همراه دو دختر دیگر فرار کرده اند یک تیم تروریستی تشکیل داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری السومریه نیوز، یک منبع محلی استان نینوا در عراق روز گذشته گفت: همسر ابوبکر البغدادی خلیفه خود خودانده داعش که آلمانی ونامش لدیان کروگر می باشد و سال قبل با وی ازدواج کرده است در شرایطی مبهم همراه دو دختر دیگر فرار کردند.

بر اساس این گزارش، داعش یک تیم ویژه برای تعقیب همسر البغدادی بسیج و به آنها اوامر لازم جهت دستگیری وی و همراهیانش را صادر کرد.

همسر آلمانی البغدادی در نینوا ریاست دادگاه شرعی داعش مخصوص زنان را به عهده داشت.

هیچ تصویری از لدیان کروگر در آرشیو اینترنت وجود ندارد و به گفته شبکه خبری العربیه وی سال گذشته وارد سوریه و پس از گذشت سه روز از بیانیه برلین در خصوص عزیمت ۷۰ دختر آلمانی برای پیوستن به داعش در آوریل گذشته به عراق منتقل شد.

به گفته یک منبع محلی موصل، همسر آلمانی البغدادی مسئول امور زنان داعش بود که پس از آن مسوولیت فرماندهی آن را به عهده گرفت.

هانس جرج ماسن رئیس شورای دفاع از قانون اساسی ومسئول دستگاه اطلاعاتی آلمان گفت: حدود ۴۰ درصد زنان آلمانی که به داعش پیوستند زیر ۲۵ سال سن دارند به طوری که ۹ تن آنها دختر بچه هستند.

ابوبکر البغدادی خبر ازدواج خود با یک زن آلمانی را مخفی نگه داشته بود اما اکنون با اعلام فرار وی از تشکیل تیمی برای پیدا کردن وی و همراهیانش خبر داده است.

یک منبع دستگاه اطلاعاتی عراق، پایان سال گذشته نام و ملیت آلمانی همسر ابوبکر البغدادی را فاش ساخت و اعلام کرد: دستگاه اطلاعاتی آلمان به عراق اطلاعات مهمی در این خصوص ارائه کرده است.

عراق از ۱۹ خرداد ماه سال گذشته (۹۳) تاکنون با بحران ناشی از اشغال مناطق زیادی از شهرهای شمال و غرب خود توسط گروهک تروریستی داعش مواجه بوده است؛ در چند ماه اخیر نیروهای مردمی و ارتش عراق موفق شده اند چند شهر این کشور از جمله الرمادی و تکریت را از دست تروریست های تکفیری داعش آزاد کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x