کد خبر: ۳۵۳۳۷۱
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: با رعایت برنامه زمان بندی احیاء دریاچه ارومیه، این دریاچه 10 تا 12 سال آینده زنده و به حالت اکولوژیک خود باز می گردد.
آفتاب‌‌نیوز :
عیسی کلانتری افزود : احیای دریاچه ارومیه برنامه مختلفی دارد که کاهش آب کشاورزی نخستین محور آن است که سالانه یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب از سهم حقابه کشاورزان کاهش خواهد یافت.

به گفته وی، حدود 650 میلیون مترمکعب آب از رودخانه زاب به این دریاچه بازگشت داده می شود و حدود300 میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده شهری و 900 میلیون مترمکعب آب زرینه رود که در جنوب دریاچه ارومیه واقع شده است به علت رسوب تبخیر می شد، به این دریاچه بازگشت داده می شود.

به گزارش ایرنا،‌دبیر کل ستاد احیای دریاچه ارومیه ابراز امیداوری کرد: با بارندگی ها در خود دریاچه سالانه چهار میلیارد مترمکعب آب وارد دریاچه شود و بین 10 تا 12 سال به حالت اکولوژیک خود برگردد.
مشاور معاون اول رئیس جمهوری و دبیرکل خانه کشاورز ،بر حفظ و احیای دریاچه ارومیه تاکید و افزود: این دریاچه قابلیت احیاء دارد.

گفتنی است ، کل مصرف منابع آب حوضه آبریز دریاچه ارومیه در حال حاضر چهار هزار و 825 میلیون متر مکعب است که از این مقدار چهار هزار و 291 میلیون متر مکعب در بخش کشاورزی و 534 میلیون متر مکعب نیز در مصارف شرب و بهداشت و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

دبیرکل خانه کشاورز برای شرکت در جشن خانه کشاورز چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x