کد خبر: ۳۵۴۱۰۹
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی ضمن اشاره به افزایش دمای کشور طی سه ماه آینده، به ضرورت رعایت برنامه‌های کنترل و مصرف بهینه آب و انرژی برای مقابله با خطر کمبود منابع آبی در فصل تابستان تاکید کرد.
آفتاب‌‌نیوز : مجید حبیبی نوخندان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه میزان بارش سال زراعی جاری تا 4 اسفند 94 در مقایسه با میانگین بارش بلندمدت تغییری نداشته است، تاکید کرد: با توجه به انتظار بارش نرمال همراه با افزایش دما در باقیمانده سال زراعی، رعایت و اجرای برنامه‌های کنترل و مصرف بهینه آب و انرژی برای مواجهه با کمبود منابع آبی در فصل تابستان ضروری خواهد بود.

افزایش دمای کشور در نیمه اول فروردین

وی با بیان اینکه بارش اسفند 94 و فروردین 95 در اغلب مناطق کشور در محدوده میانگین بلندمدت در نوسان خواهد بود اظهار کرد: در سه ماه آینده بیشترین افزایش دما در یک ماه ابتدایی دوره یعنی دهه دوم اسفند 1394 تا دهه اول فروردین 1395 رخ می‌دهد که تا بیش از 1.5 درجه فراتر از میانگین بلندمدت خواهد بود، اما این وضعیت در ادامه قدری تعدیل می‌یابد.

رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی افزود: میانگین بارش کشور در یک ماه آینده، از دهه دوم اسفند 94 تا دهه اول فروردین 95، در اغلب مناطق در حد میانگین بلندمدت و در برخی مناطق با گرایش به سمت کمتر از نرمال خواهد بود.

به گفته حبیبی نوخندان، در مجموع بارش کشور در دوره سه ماهه آینده یعنی اسفند 1394 تا اردیبهشت 1395 در حد میانگین بلندمدت پیش‌بینی می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x