کد خبر: ۳۵۴۲۲۱
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۴
تارنمای هافینگتون پست به نقل از نخست وزیر کانادا خبر داد که به بازگشایی سفارت کانادا در تهران علاقمند است؛ هر چند که برقراری مجدد زمانبر بوده و این روند تازه آغاز شده است.
آفتاب‌‌نیوز : جاستین ترودو در نشست پرسش و پاسخ هافینگتون پست در مورد برداشته شدن برخی تحریم های ضد ایرانی و آغاز روابط دیپلماتیک که در دوران نخست وزیر سابق کانادا قطع شده بود، با رد اینکه این اقدام سیگنال اشتباهی به ایران می فرستد، گفت: به نظر من کانادا نشانه های کاملا ذرستی ارسال می کند.

جاستین ترودو نخست وزیر لیبرال کانادا پیشتر گفته بود که پس از چهار سال قطع رابطه، آماده برقراری روابط دیپلماتیک با ایران است.

ترودو با ارزشمند خواندن انجام تعهدات ایران در چارچوب برجام گفت: ایران گام مهمی در اجرای توافق برداشته و اقدامی مثبت انجام داده است. انتظار دارم که پیوندهای دیپلماتیک میان دو کشور برقرار شود.

وی افزود: در هفته های آتی به طور حتم در مورد این موضوع (برقراری روابط دیپلماتیک) در هیأت دولت گفت وگو خواهیم کرد.

دولت کانادا نیز چندی پیش اعلام کرد که در پی اجرای توافق هسته ای ایران و تایید سازمان ملل متحد، بخشی از تحریم های ضد ایرانی خود را لغو می کند و به دنبال از سرگیری گفت وگو با ایران است.

به گفته دولت کانادا این بازنگری شامل برداشته شدن تحریم های فراگیر در حوزه های خدمات مالی، واردات و صادرات خواهد شد.

دولت کانادا گفته است که افزون بر رفع تحریم های سازمان ملل، در تحریم های یکجانبه خود در قانون تدابیر ویژه اقتصادی هم بازنگری می کند.

به گزارش ایرنا، دولت پیشین کانادا اواخر تابستان سال 1391با فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی سفارت خود را در تهران تعطیل کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x