کد خبر: ۳۵۴۳۵۲
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
«مهم‌ترین نکته در رابطه با پرونده بابک زنجانی در واقع این باید باشد که افرادی که پشت صحنه بودند و زمینه را برای زنجانی فراهم کردند که این رانت‌خواری را انجام دهد، مورد پیگرد قرار بگیرند. اما در این پرونده هنوز هیچ اشاره ی دقیقی به این افراد نشده است .»
آفتاب‌‌نیوز : امیرعباس سلطانی عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس با بیان این مطلب به انتخاب گفت: به نظر من افراد اصلی پشت صحنه جریان بابک زنجانی هنوز دریک نوع  حاشیه امن هستند. جرا اسمی از مسئولانی که زمینه را برای بابک زنجانی فراهم آورده اند برده نشده است؟ به نظرم باید نقش این افراد بررسی شود.  با این اوضاع فکر نکنم پول هایی که از دست رفته است به بیت‌المال برگردد. ما باید پیگیر بازگشت پول ها باشیم.

سلطانی در مورد اعلام حکم اعدام بابک زنجانی و دو متهم دیگر این پرونده در دادگاه بدوی افزود: اگر  بابک زنجانی و متهمان دیگر در مورد اجرای حکم خود مطمئن  بشوند قطعا نسبت به بازپرداخت بدهی ها و بازگرداندن اموال سریعا اقدام خواهند کرد. به نظر می رسد وکلای بابک زنجانی و خودش نسبت به عدم قطعی بودن حکم امیدوار هستند و  احتمالا اقدام لازم برای بازگرداندن اموال و پول ها به بین المال را انجام نمی دهند.  وکلا و متهمان این پرونده قطعا فرجام‌خواهی می کنند. باید منتظر حکم نهایی بود.  اما نکته اساسی این است که با این روش نمی توان امیدی به بازگشت پول ها داشته باشیم.

عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس، با اشاره به این که  راه حل این پرونده، بررسی دقیق تمام جوانب آن است، افزود: با این روش که فقط بابک زنجانی و یکی دو نفر آدم ناشناس را محاکمه و محکوم کنیم این پرونده حل نمی شود. مسئله این است که در این دادگاه هیچ اسمی از مسئولان وقت و کسانی که زمینه چینی خلق پدیده ای به نام بابک زنجانی کردند، نیامده است.

وی تاکید کرد: به نظر من با این روش نمی توان به نتیجه رسید. باید مسئولان وقت وکسانی که در  پشت‌پرده بودند را مورد پیگیری قرار دهیم تا بتوان امید داشت که پول ها به بیت المال برگردد.  

سلطانی گفت: اگر جریانات پشت پرده پرونده زنجانی بررسی نشوند بسیاری از زوایای این پرونده ناروشن باقی می ماند. با این روش ها که یکی دو نفر را اعدام کنند نه تنها مشکل این پرونده خاص که مشکل جریان فساد اقتصادی به صورت کلی حل نخواهد شد

امیر عباس سلطانی در انتها با اشاره به اموال بسیاری که بابک زنجانی در خارج کشور دارد افزود: تا جایی که ما اطلاع کسب کرده ایم بابک زنجانی در کشور های خارجی حتی در  ژاپن اموال و دارایی های فراوانی دارد.  حتی مقداری از این پول را  به ین ژاپنی تبدیل کرده است. باید این موضوعات رسیدگی شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
0
4
اتفاقا منم همین را می گم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
0
1
آب درهاون کوبیدن است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
0
0
زنجانی پول بده نیست بهتر است دولت نهم و دهم هم پاسخگو باشه
حیدری
|
UNITED STATES
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
0
0
تنهایی این کار را انجام داده ؟ خیلی آدم زرنگیه!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین