کد خبر: ۳۵۴۴۰۳
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵
یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر اینکه جامعه اصولگرایی باید به این نتیجه برسد که در شیوه عملش باید دقت داشته باشد گفت که یکی از دلایل ناکامی اصولگرایان در انتخابات را می‌توان تمکین نکردن برخی از آن‌ها به لیست واحد دانست.
آفتاب‌‌نیوز : حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک در گفت‌وگو با ایسنا، در تبیین دلایل شکست اصولگرایان در برخی از شهرستان‌ها همچون تهران در انتخابات مجلس دهم گفت:‌ در این خصوص چند نکته قابل توجه است که در وهله اول اصول مشترکی است که از متن اسلام ناب به ما می‌رسد، این اصول عبارتند از حفظ کرامت و احترام متقابل و مسائل و ارزش های انسانی که اگر این موارد ضربه بخورد گرفتاری‌های متعددی پیدا خواهیم کرد.

به گفته وی باید به سه چیز توجه شود اول اینکه در سیاست مجتهد هستیم اجتهاد بالاتر را بپذیریم دوم اینکه اگر تشکیلات پذیر نیستیم مانع از تشکیلات پذیری دیگران نشویم و سوم اینکه اگر فصل الخطابی را قبول کردیم برای تحقق حرف آن فصل الخطاب ارزش قائل شویم.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر این سه مسأله رعایت نشود ضربه های سنگینی می خوریم که در این خصوص رودربایستی نیز نداریم. از این رو باید شیوه عمل را اصلاح کنیم تا این اتفاقات نیفتد، فکر می کنم جامعه اصولگرایان باید به این نتیجه برسد که در بحث شیوه عمل دقت بیشتری کند.

وی با بیان اینکه برخوردهای ناهمگون در جریان انتخابات نگران کننده است گفت:‌ اگر لیست واحدی داده شد همه باید متعهد پای آن لیست باشند چرا که اگر کنار آن لیست‌ های متعدد دیگری منتشر شود میدان به رقیب داده می‌شود که این یک واقعیت است.

منتخت مردم اصفهان با بیان اینکه اصولگرایان در شیوه عمل آن چیزی که باید اعلام می کردند را اجرا نکردند گفت:یکی از دلایلی که اصولگرایان به خصوص در تهران نتوانستند نتیجه مطلوب را به دست آورند و ناکام ماندند تمکین کردن به لیست واحد بود. طبیعی است وقتی در جلسه‌ای قول می‌دهند و بعد از آن اجتهاد می‌کنند و تشکیلاتی راه می اندازند ضررش آن می‌شود که لیست واقعی رای نیاورد. نگاهی به فاصله رای های حدود 10 تا 30 هزار تایی این را نشان می‌دهد که باید کار جدی انجام می‌شد که صورت نگرفت.

سالک در واکنش به برخی اظهارنظر ها مبنی بر اینکه نداشتن رهبر واحد در بین اصولگرایان بعد از فوت آیت الله مهدوی کنی و عسگر اولادی باعث شکست آن‌ها شده است گفت: این طور نیست خوشبختانه امروز حضرات و آیات عظام موحدی کرمانی،‌ یزدی و مصباح یزدی محور حرکت است و مشکلی نیست.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x