کد خبر: ۳۵۴۵۰۱
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۴
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از افزایش 42 درصدی بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال 95 خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
محمدباقر نوبخت عصر چهارشنبه در نخستین همایش خیرین ورزشیار در هتل المپیک تهران، گفت: به طور حتم این افزایش بودجه برای وزارت ورزش و جوانان کافی نیست و امیدوارم مردم و خیرین برای تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی به این وزارتخانه کمک کنند.

وی اظهار داشت: جوانی جمعیت ایران، یکی از مزیت های کشور است و این موضوع را به فال نیک می گیریم و باید با اتخاذ راهکارهای لازم، انگیزه و نشاط را در آنان افزایش دهیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه محمود گودرزی مسئولیت حساسی را قبول کرده است، افزود: پرداختن به ورزش یعنی نگاه ویژه به جوانان و اعتلای مهین عزیزمان که همه جانمان را فدای آن می کنیم. به همین علت وزارت ورزش و جوانان مسئولیت های خطیری برعهده دارد و نمی توان با کار انفرادی تمامی برنامه ها را در این حوزه اجرا کرد.

نوبخت خاطر نشان کرد: در همین رابطه، دولت واگذاری چند طرح نیمه تمام ورزشی به خیرین ورزشیار را در دستور کار خود قرار داده است تا این پروژه ها هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نمی توانیم طرح های جدیدی را در کشور ایجاد کنیم، زیرا پروژه های نیمه تمام در کشور زیاد است و باید ابتدا این طرح ها تکمیل و به بهره برداری برسد.

نوبخت خاطر نشان کرد: رئیس جمهوری وظیفه سنگینی را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی محول و این حقیر را مامور کرده است تا به فوریت مسئله ورزش را به طور عام و موضوع بازیهای المپیک را به طور خاص تحت بررسی قرار دهم و طی روزهای آتی نسبت به رفع معضلات مالی ورزشکاران اعزامی به بازیهای المپیک اقدام کنم.

وی ادامه داد: دستور ویژه رئیس جمهوری برای رفع سریع معضلات ورزش نشان دهنده اهمیت آن برای دکتر روحانی است تا امکانات و شرایط لازم برای توسعه ورزش در کشور مهیا شود.

سخنگوی دولت گفت: در روزهای آینده نیز جلساتی با وزیر ورزش و جوانان برگزار خواهم کرد تا مشکلاتی که در حوزه ورزش وجود دارد با اقدامات مناسب به سرانجام خوبی برسد.

معاون رئیس جمهوری در پایان این مراسم در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: رشد بودجه ورزش و جوانان در سال 95 نشان از توجه ویژه دولت به این مباحث دارد.

محمد باقر نوبخت در خصوص به تایید نرسیدن اساسنامه فدراسیون فوتبال در سال 86 در هیات وزیران سابق، گفت: در این موضوع تخصصی وزیر ورزش و جوانان توضیحات لازم را خواهند داد و حضور امروز من در این مراسم برای تشکر از خیرین ورزشیار که همیشه همکاری شایسته ای با ورزش داشته اند، بوده است. 

به گزارش ایران، وی تاکید کرد: دیگر دلیل من برای حضور در مراسم امروز توجه ویژه دولت به جامعه ورزش به ویژه المپیکی ها است که امیدوارم نتیجه آن را در عملکرد ورزشکاران شایسته ایران در برزیل مشاهده کنیم.

معاون رئیس جمهوری، گفت: خوشبختانه با توجه به اهمیت ورزش برای دولت، رشد اعتبارات عمرانی در ورزش و جوانان 42 درصد در بودجه سال 95 نسبت به 94 است و این در حالی است که رشد کل بودجه سال آینده ایران 12 درصد خواهد بود. 

به همه نیازهای ورزش توجه داریم/در مورد اساسنامه فدراسیون فوتبال گودرزی توضیح می‌دهد

محمدباقر نوبخت همچنین در حاشیه همایش تجلیل از خیرین ورزشیار که عصر امروز در هتل المپیک تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه برای پرداختن به ورزش قهرمانی توجه ویژه‌ای از سوی دولت وجود دارد و امروز هم پیرو نامه‌ای که وزیر ورزش و جوانان به رییس جمهور ارسال کرد به من ماموریت داده شد تا در اسرع وقت به مسائل و نیازهای ورزش توجه ویژه‌ای داشته باشم.

وی افزود: بر همین اساس برای بازی‌های المپیک 2016 ریو بررسی‌های لازم انجام خواهد شد و اقدامات ویژه برای حمایت از ورزشکاران صورت خواهد گرفت. ما بر اساس نیازهایی که در این زمینه وجود دارد نسبت به تامین مالی همه بخش‌ها در عرصه ورزش اقدام می‌کنیم و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هم بر همین اساس اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

نوبخت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال و اینکه آیا این اساسنامه به تصویب هیات دولت رسیده یا خیر گفت: در این موضوع به صورت تخصصی دکتر گودرزی توضیحات را ارائه خواهند کرد.

معاون رییس جمهور همچنین به حضور خیرین در عرصه ورزش اشاره کرد و گفت:‌ امروز (چهارشنبه) برای تجلیل از خیرین عرصه ورزش حضور پیدا کردم تا به نوعی ادای دین به این افراد کرده باشم. ورزش جزو مقوله‌های مهمی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

نوبخت افزود: از جانب شخص رییس جمهور به من ماموریت داده شده تا به جامعه ورزش توجه خاص داشته باشم و در نتیجه بر همین اساس بتوانیم موفقیت‌های ورزشکاران را بیشتر کنیم. با توجه به اهمیت رشد اعتبارات عمرانی در کشور و بخصوص در عرصه ورزش شاهد افزایش 42 درصدی بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال آینده نسبت به سال 94 هستیم و این در حالی است که میانگین افزایش بودجه در کشور 12 درصد است.

معاون رییس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: دولت همواره به عرصه ورزش توجه ویژه‌ای دارد و این افزایش بودجه نیز نشان از توجه خاص دولت به ورزش است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x