کد خبر: ۳۵۴۵۱۹
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۳
مراسم رونمایی از قرآن خطی و ارتقا موسسه آموزش عالی خاتم به دانشگاه خاتم با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحققیات و فناوری برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :
 مراسم رونمایی از قرآن خطی نفیس به کتابت عبدالله طباخ هروی کاتب برجسته قرن نهم هجری قمری و ارتقا موسسه آموزش عالی خاتم به دانشگاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه خاتم و با حضور وزرای علوم تحقیقات و فناوری و فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان وزرا، مسئولان و شخصیت های علمی کشور، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه خاتم برگزار شد.

رییس دانشگاه خاتم گفت: حمایت گروه مالی پاسارگاد از دانشگاه نشان دهنده فرهنگی بودن این گروه است امیدواریم این دانشگاه بتواند همتراز با دانشگاه های بزرگ بین المللی فعالیت و قطب فلسفه اسلامی در جهان باشد.

مجید قاسمی با اشاره به رونمایی از قرآن عبدالله هروی طباخ نیز گفت: بیشتر کاتبان وحی از شیعیان بودند و به همت سید محمدصادق خرازی با اجازه آستان قدس رضوی در آلمان چاپ شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه خاتم دارای 1300 دانشجو در 28 رشته در مقطع ارشد است، گفت: سه دانشکده فنی و مهندسی، علوم انسانی و مدیریت و مالی فعال هستند و سال آینده نیز دانشکده هنر و معماری دایر خواهد شد.

رییس دانشگاه خاتم افزود: اعضای گروه ها از استادان فرهیخته و برجسته دانشگاه های کشور هستند و استادان جوان نیز با دقت و ظرافت انتخاب می شوند.

قاسمی گفت: در سال آینده نیز مدرسه تابستانی را در سه رشته راه اندازی خواهیم کرد تا بتواینم نام ایران را در صدر دانشگاه های جهان بنشانیم.

به گزارش ایرنا،موسسه آموزش عالی خاتم در سال 1375 دایر و فعالیت آن تا سال 1385 ادامه یافت و پس از آن تا سال 1390 تعطیل شد و سال 1391 با حمایت بانک پاسارگاد مجددا فعالیت خود را آغاز کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x