کد خبر: ۳۵۴۵۴۶
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۳
فعالان بازار خودرو پیش‌بینی می‌کنند که در چند روز باقی‌مانده از سال 1394، قیمت خودرو کاهش پیدا کرده و حتی قیمت خودروهای صفر در بازار نزدیک به قیمت کارخانه شود.
آفتاب‌‌نیوز :
 تنها 10 هفته به پایان سال 1394 باقی مانده است و مردم همین مدت را فرصت دارند که برای تعطیلات سال جدید، خودرو خود را تعویض و یا خودرو خریداری کنند.

بازار خودرو در اسفندماه امسال شاهد نوسانات قیمتی بود؛ به‌طوری که در اوایل اسفندماه امسال که ثبت‌نام خودروهای داخلی و فروش نقدی خودروسازان داخلی برای چند روز متوقف شد، اکثر خودروها افزایش قیمت در بازار پیدا کردند؛ حتی بعضی از خودروها در چند روز تا دو میلیون تومان نیز افزایش قیمت داشتند.

در این خصوص، می‌توان به پژو GLX یگانه‌سوز اشاره کرد که حدود یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش قیمت داشت، یا خودرو پژو پارس یگانه‌سوز که حدود 2 میلیون تومان و تندر 90 پارس‌خودرویی حدود 2 میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرد.

این افزایش قیمت‌ها باعث شد که خودروهای دست دوم نیز تا حدودی در بازار گران شوند، اما این افزایش قیمت‌ها طی چند روز اخیر متوقف شده و بازار خودرو از لحاظ قیمتی، سیر نزولی پیدا کرده است؛ به نحوی که در چند روز اخیر شاهد کاهش قیمت خودروهای داخلی به خصوص محصولات ایران‌خودرو بودیم. برای مثال، پژو پارس یگانه‌سوز از 37 میلیون و 500 هزار تومان به 36 میلیون و 300 هزار تومان کاهش قیمت داشت. یا قیمت پژو GLX دوگانه‌سوز از 31 میلیون و 800 هزار تومان به 30 میلیون و 500 هزار تومان افت پیدا کرد.

به گزارش خبرآنلاین،پیش‌بینی فعالان بازار خودرو این است که احتمالا قیمت‌ها در این چند روز باقی‌مانده از سال 1394، کمی دیگر پایین آید و قیمت خودروهای صفر در بازار نزدیک به قیمت کارخانه شود.

بنا به این گزارش، در حال حاضر در بازار خودرو پراید 131 SE حدود 20 میلیون و 200 هزار تومان، پراید 111 SE حدود 20 میلیون و 600 هزار تومان، پژو GLX یگانه‌سوز حدود 29 میلیون و 200 هزار تومان، پژو GLX دوگانه‌سوز 30 میلیون و 500 هزار تومان، پژو پارس یگانه‌سوز 36 میلیون تومان است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x