کد خبر: ۳۵۴۵۷۰
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
آخرین یارانه نقدی امسال در حالی ساعت 24 امشب( بیستم اسفند ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد که به نظر می رسد با مصوبه های اخیر مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 95، یارانه این ماه جزو آخرین یارانه هایی است که به حساب بیش از 75 میلیون متقاضی واریز خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :
یارانه اسفند ماه شصت ویکمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی است که از سال 1389 تاکنون به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان واریز شده است.

کسری های ناشی از روند نامطلوب اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و همچنین توزیع همگانی آن بین بیش از 76 میلیون نفر موجب ورود دولت یازدهم به غربالگری یارانه بگیران شد، اما کافی نبودن بانک های اطلاعاتی و خطاهای ناشی از آن، این موضوع با چالش های بسیاری همراه شد به گونه ای که با وجود حذف بیش از سه میلیون نفر از دریافت نقدی در سال جاری، 900 هزار نفر به این موضوع معترض شده و یارانه بیش از 500 هزار نفر دوباره برقرار شد.

اما با مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده، قرار است گروه های خاص از دریافت یارانه نقدی حذف شوند؛ همچنین دولت موظف است تا تیرماه سال آینده اقشار هدف را از دریافت یارانه کنار بگذارد.

براین اساس، یارانه نقدی تجار، اعضای هیات علمی دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی، علمی دولتی و غیردولتی، پزشکان، قضات دادگستری، افرادی که امسال بیش از 150 میلیون ریال مالیات پرداخته اند، همچنین کارکنانی که دریافتی درآمد آنها بیش از 30 میلیون ریال است از دریافت یارانه منع خواهند شد.

به گزارش ایرنا، همچنین براساس این مصوبه، کارکنان نیروهای مسلح که دریافت سالانه آنها بیش از 350 میلیون ریال و بازنشستگانی که دریافتی سالانه مستمری بازنشستگی آنها افزون بر 350 میلیون ریال است، از دریافت یارانه حذف می شوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین