کد خبر: ۳۵۵۱۳۴
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
مدیر کاخ نیاوران از تشکیل کمیته فنی برای نظارت بر فعالیت‌های کاخ خبر داد و گفت: کاخ صاحبقرانیه در سال‌های اخیر دچار رانش شده که باید برای جلوگیری از گسترش آن اقدامات حفاظتی انجام دهیم.
آفتاب‌‌نیوز : رحمت‌الله رئوف که به تازگی مدیریت کاخ نیاوران را بر عهده گرفته، درباره برنامه‌ریزی‌هایش برای فعالیت در این کاخ گفت: در حال مطالعه هستیم تا ببینیم مجموعه کاخ نیاوران چه نیازهایی دارد به همین منظور در نظر داریم تا برای کاخ نیاوران، کمیته فنی ناظر بر فعالیت‌ها از سوی معاونت میراث فرهنگی تشکیل دهیم.

رئوف افزود: در آن کمیته، اقدامات مرمت و حفاظت اثر بررسی می شود. یکی از این اقدامات و مهمترین آنها زه کشی مجموعه نیاوران است که به شدت تحت تاثیر آبهای سطحی و زیرزمینی قرار گرفته و تخریب زیادی را متوجه کاخ کرده است.

وی ادامه داد: این آسیب در بخش بنای صاحبقرانیه نیز بوده است به نحوی که در سالهای گذشته بخشی از آن رانش داشته بنابراین باید جلوی پیشرفت آن گرفته شود. میزان رانش خیلی محسوس نیست اما چون ادامه آن باعث تخریب بنا می شود و اکنون در یک شرایط خوبی قرار ندارد، باید برای آن فکری کنیم.

وی ادامه داد: برای نگهداری و مرمت آن، باید ردیف اعتباری با مصوبه دولت و مجلس داشته باشیم تا بتوانیم خسارت اتفاقاتی که سال‌های گذشته این مجموعه را دچار آسیب کرده است، جبران کنیم.

مدیر کاخ نیاوران بیان کرد: از آنجا که کاخ اصلی نیاوران عمر زیادی ندارد، چندان به اقدامات مرمتی هم نیازی نیست اما لازم است که برخی از فعالیت‌ها به روز شود. همچنین باید فکری به حال محوطه‌ها، فضای سبز و محل های عبرو و مرور کرد چون سازه‌های آنها آسیب دیده است.

رئوف همچنین درباره ایجاد کافی شاپ در کاخ نیاوران با توجه به مخالفت‌های انجام شده، گفت: در هر مجموعه‌ای که مردم از آن بازدید می‌کنند موظف هستیم خدمات رفاهی هم بدهیم. شاید در زمانهای گذشته این خدمات و کافی شاپ ها وضعیت نابه سامانی داشته اما الان به سامان شده اند و در کاخ از آن استفاده می‌شود.

به گزارش مهر، رئوف همچنین درباره برگزاری کنسرت‌ها و حضور گروه‌های موسیقی هم گفت: آن بخش از کنسرت‌ها که ارتعاش امواج و صدا باعث تخریب بنا نمی‌شود را می‌توان به عنوان فعالیت های مجموعه در دستور کار قرار داد اما تا جایی که به کاخ و یا اشیای مجموعه آسیبی وارد نکند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x