کد خبر: ۳۵۵۳۷۱
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۰
طرح نوروزی سفرهای جاده ای از 25 اسفند آغاز و تا 15 فروردین به مدت 20 روز ادامه خواهد داشت .
آفتاب‌‌نیوز : طرح نوروزی سفرهای جاده ای از 25 اسفند آغاز و تا 15 فروردین به مدت 20 روز ادامه خواهد داشت .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، داوود کشاورزیان  گفت: این طرح در قالب پنج حوزه حمل و نقل مسافر داخلی، حمل ‌و ‌نقل بین‌ المللی ، مدیریت راه‌ها، راهداری و ایمنی برنامه‌ریزی شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در طرح نوروزی 15 هزار و 500 دستگاه اتوبوس،27 هزار مینی بوس و 38 هزار و 500 دستگاه سواری کرایه و بیش از 120 هزار راننده و کمک راننده آماده خدمت به مسافران هستند.

وی با بیان اینکه 650 راهدارخانه ثابت و سیار در سطح راه‌های کشور برای خدمات‌دهی به مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است ، اظهار کرد: 12 هزار راهدار در طرح نوروزی پیش‌رو در حالت آماده‌باش هستند تا در صورت بروز مشکل در محورهای برون‌شهری برای تسهیل تردد یا بازگشایی راه‌ها اقدام کنند.

کشاورزیان ادامه داد: حدود 2000 گشت راهداری در طول راه‌ها حضور دارند و 700 گروه امدادی و تعمیراتی هم در طول راه‌هابرای رفع نقائص جزئی خودروی مسافران نوروزی آماده هستند ، ضمن اینکه گروه های راهداری زمستانی در نقاط برفگیر تا 15 فروردین 95 حضور دارند.

کشاورزیان با بیان اینکه 141 مرکز مکانیزه معاینه فنی به منظور خدمت رسانی به ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای فعال هستند ، گفت: همچنین در اجرای طرح ساماندهی حدود 94 شرکت و نمایندگی از ادارات کل حمل‌ونقل استان‌ها مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

کنترل نامحسوس حمل و نقل جاده‌ای

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: در اجرای طرح نظارت و کنترل تردد وسایل نقلیه، طرح کنترل نامحسوس حمل و نقل جاده‌ای ودادن گزارش عملکرد طرح نوروزی به ستاد و ارزیابی استان‌ها اجرایی می‌شود.

کشاورزیان ادامه داد: با مشارکت پلیس‌راه، همکاری انجمن‌های صنفی حمل‌ونقل از پایانه‌های بار و مسافر به صورت میدانی نظارت می‌ شود و وضع وسایل نقلیه عمومی جاده‌ای کنترل خواهد شد.

وی تاکید کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با طرح ویژه نوروزی پلیس برای کنترل میدانی صحت معاینه فنی و تاییدیه مدیر فنی در پاسگاه‌ها همکاری لازم را خواهد داشت.

*سامانه پیامکی3000143 پل ارتباطی با مسافران جاده ای نوروز


رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ایران سامانه پیامکی3000143 را به عنوان پل ارتباطی با مسافران نوروزی اعلام کرد.

داوود کشاورزیان افزود : با هماهنگی و همکاری شهرداری‌ها و بازدید مدیران استانی از پایانه‌های مسافری، پیگیری‌های لازم برای رفع مسایل و مشکلات پایانه‌های عمومی مسافری صورت گرفته و سامانه پیام کوتاه 3000143 برای دریافت انتقادها و پیشنهادها به عنوان پل ارتباطی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با مسافران در طول اجرای طرح نوروزی 95 در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: شرکت‌ها و موسسات مسافرتی مسئولیت حُسن عملکرد کارکنان خود را بر عهده دارند و موظف هستند از افراد باصلاحیت برای همکاری استفاده کنند. همچنین شرکت‌های مسافربری موظف هستند در صورت توقف در طول مسیر به دلیل نقص فنی خودرو یا هر دلیل دیگری بدون دریافت هزینه اضافی وسیله دیگری را برای انتقال مسافران به مقصد فراهم کنند.

کشاورزیان اظهار کرد: در بخش حمل و نقل بین‌المللی نیز دستورالعمل مربوط به آمادگی و استقبال از نوروز 1395 در پایانه‌های مرزی جهت اقدام و هماهنگی در تردد‌های برون مرزی و پایانه‌های مسافربری مرزی در ایام نوروز به اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور و انجمن صنفی شرکت‌های مسافربری ابلاغ شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از آمادگی تمام شعب مرکز مدیریت راه‌ها در استان‌های کشور با ماموریت اصلی نظارت بر فعالیت‌های جاده‌ای خبر داد و گفت: برای مدیریت هرچه بیشتر محورهای برون شهری بالغ بر 400 سامانه کنترل سرعت موجود‌ برای ‌مدیریت‌ و کاهش‌ شدت تصادفات‌ عملیاتی و 74 دستگاه دوربین کنترل سرعت در آزادراه تهران – اصفهان و تهران – ساوه راه‌اندازی شده است.

وی اعلام کرد : همچنین تعداد تردد شمارهای برخط از 1503 دستگاه به 1730 دستگاه با هدف پوشش شبکه شریانی کشور افزایش یافت.

*راه‌اندازی سامانه اندازه گیری زمان سفر در محورهای پرتردد منتهی به تهران

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ایران از راه‌اندازی سامانه بلوتوثی اندازه گیری زمان سفر در محورهای پرتردد منتهی به تهران و ارائه خدمات سامانه 141 خبر داد.

کشاورزیان افزود : در قالب طرح نوروزی 95 سامانه بلوتوثی اندازه‌گیری زمان سفر در محورهای پرتردد منتهی به تهران شامل تهران - آمل (محور هراز ) ، تهران -ساری ( محور فیروزکوه ) ، تهران -کرج - نظر آباد، کرج - چالوس، تهران -ساوه و مسیر بالعکس راه‌اندازی شده است.

وی گفت : علاوه بر این نسخه جدید نرم‌افزار موبایل 141.ir با امکان نمایش نقشه برخط گرافیکی، نمایش مسیرهای انتخابی، نمایش عکس جهت‌دار از دوربین‌های نظارتی، نمایش محل اجرای کارگاه‌های جاده‌ای، تصادفات و انسداد مسیر راه‌اندازی شده است و مسافران می‌توانند با مراجعه به این سایت از آخرین وضعیت ترافیک و زمان سفر محورهای پرتردد مطلع شوند.

*اجرای طرح بازدید ایمنی 26000 کیلومتر راههای پرتردد سفرهای نوروزی

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از اجرای طرح بازدید ایمنی 26000 کیلومتر راه‌های پرتردد سفرهای نوروزی از ابتدای بهمن با همکاری 10 شرکت مهندسان مشاور صلاحیت‌دار برای ایمن‌سازی محورهای مذکور خبر داد و گفت: 500 میلیارد ریال اعتبار برای خط‌کشی و 300 میلیارد ریال اعتبار نیز برای ارتقای حفاظ‌ها ویژه طرح نوروزی از محل منابع سازمان اختصاص یافته است.

وی در ادامه ، ایجاد 30 کیلومتر روشنایی طولی در نواحی مورد نیاز را از دیگر اقدامات طرح نوروزی 95 در بخش حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد و افزود: گلوگاه‌های ترافیکی موجود به صورت موقت با علائم و تجهیزات ایمنی راه‌ها ساماندهی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از اصلاح و رفع 115 نقطه و مقطع پرحادثه برای طرح ویژه نوروز خبر داد و گفت: ایمن سازی و پاکسازی و منظر آرایی ایستگاه‌های عوارضی، به روزرسانی و تکمیل سیستم‌های هوشمند در آزادراه‌های پرتردد، به روزرسانی روشنایی محدوده عوارضی‌ها، توسعه سیستم پرداخت الکترونیکی (ETC)و برنامه‌ریزی برای ایمن‌سازی محوطه‌های کارگاهی و خاتمه عملیات عمرانی در سطح راه‌ها و حریم آنها از 20 اسفند تا 20 فروردین از دیگر تمهیدات اندیشیده شده برای نوروز 95 است.

کشاورزیان با ارائه گزارشی از وضع سفرهای نوروز 94 گفت: در نوروز گذشته از 25 اسفند 93 تا15 فروردین 94 در مجموع 750 هزار و 652 سفر انجام شد و 9 میلیون و 68 هزار و 611 مسافر در این بازه زمینی از طریق حمل و نقل عمومی جاده‌ای جابه‌جا شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طرح نوروزی گذشته 58 درصد مسافران با اتوبوس، 24 درصد با مینی‌بوس و میدل‌باس و 18 درصد با سواری کرایه در سطح کشور جابه‌جا شدند ، ادامه داد: میزان سفر در طرح نوروزی 94 نسبت به طرح نوروزی 93 به میزان 1.3 درصد افزایش داشت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x