کد خبر: ۳۵۵۳۸۶
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
ماموران ایستگاه شش آتش نشانی شیراز به محض اطلاع از وقوع حادثه در محل حادثه حاضر شده و پس از ایمن سازی محل حادثه، مصدوم را به عوامل اورژانس 115 شیراز تحویل می دهند.
آفتاب‌‌نیوز : روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: در اثر انفجار ترقه های دست ساز در چند نقطه شهر شیراز طی چند روز گذشته، پنج نفر مصدوم شدند.
 
به گزارش ایرنا، در حادثه نخست که در یک منزل مسکونی در بولوار عدالت جنوبی، یک جوان 22 ساله که مشغول ساخت ترقه بوده بر اثر انفجار ترقه در دستانش به شدت از ناحیه صورت و چشم دچار آسیب های جدی می شود.

بر اساس این گزارش، ماموران ایستگاه شش آتش نشانی شیراز به محض اطلاع از وقوع حادثه در محل حادثه حاضر شده و پس از ایمن سازی محل حادثه، مصدوم را به عوامل اورژانس 115 شیراز تحویل می دهند.

در این حادثه بر اثر شدت انفجار به بخشی از منزل مسکونی و لوازم آن آسیب وارد می شود.

این گزارش حاکی است: در دو حادثه دیگر انفجار ترقه در دو منزل مسکونی واقع در شهرک سعدی و شهرک رضوان شیراز، یک پسر بچه 11 ساله، یک کودک چهار ساله و دو نوجوان 15 و 16 ساله دچار سوختگی شدند.

بر اساس این گزارش، حادثه نخست در حالی روی می دهد که دو پسربچه 11 و چهارساله در یک منزل مسکونی در شهرک سعدی مشغول ترکیب مواد انفجاری برای ساخت ترقه بوده اند که به دنبال انفجار این مواد هر دو دچار سوختگی و مصدومیت شدید می شوند و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل می گردند.

این گزارش می افزاید: در حادثه دیگر نیز، دو نوجوان 15 و 16 ساله در حالی که در یک منزل مسکونی در شهرک رضوان مشغول ساخت ترقه بوده اند در اثر افنجار این مواد دچار سوختگی و مجروحیت شدید از نواحی مختلف بدن می شوند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز در این گزارش از تمام والدین و خانواده ها تقاضا کرده است که خطرات استفاده از ترقه مواد آتش زا را خصوصا در آستانه چهارشنبه پایان سال (چهارشنبه سوری) جدی گرفته و در این زمینه مراقبت جدی از فرزندان خود به عمل آوردند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x