کد خبر: ۳۵۵۶۸۳
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۹
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سالگرد درگذشت مرحوم سید احمد خمینی یادگار گرامی حضرت امام (ره) دلنوشته ای را در سوگ وی منتشر کرد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، در بخشی از یادداشت رضایی آمده است: مرحوم حاج احمد آقا پس از رحلت پدر با خلوص تمام به یاری خلف صالح امام شتافت و اطاعت محض خود را از ایشان اعلام نمود. امروز نیز فرزندان آن انقلابی مخلص، میراث بزرگ امام یعنی ولایت فقیه را پاس می دارند و مطمئناً لحظه ای در این مهم، تردید نخواهند کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این یادداشت می نویسد: حاج احمد آقا فرزند امام، باوجود شایستگی های فراوان در ایفای ریاست های گوناگون، هم وفاداری به امام را در حد اعلا به نمایش گذاشت و هم در جایگاه یک مشاور توانمند و امین، از بروز چند فتنه داخلی جلوگیری کرد، علاوه بر این، به عنوان یک دستیار کارآمد، تدابیر امام در خصوص دفاع مقدس را مجدانه به صحنه نبرد، منتقل می نمود. ارتباط امام و فرماندهان را برقرار می کرد؛ و بارها دست ما را در دفاع مقدس گرفت. او مانند یک شمع در کنار امام می سوخت و چیزی از دنیا طلب نکرد.

رضایی در ادامه می افزاید: احمد آقا پس از رحلت پدر با خلوص تمام به یاری خلف صالح امام شتافت و اطاعت محض خود، از ایشان را اعلام و تصریح کرد: ما همان گونه که از امام، تبعیت می کردیم، پیروی از جانشین امام را وظیفه شرعی خود می دانیم  و حقاً تا پایان عمر بر این میثاق، پای فشرد. حاج احمد آقا، بر حفظ ارزش های انقلاب، به ویژه استکبارستیزی، همت گماشت و این مهم، بیانگر شخصیت انقلابی اوست که در سخنرانی ها و موضع گیری هایش هویداست.

وی افزود: این جانب در خاطراتم که در حال انتشار است، نقش بی بدیل حاج احمد آقا را در فرازهای گوناگون انقلاب و دفاع مقدس توضیح داده ام. در سالگرد ارتحال آن فقید سعید، همراه با ملت وفادار ایران یاد او را گرامی می داریم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x