کد خبر: ۳۵۵۸۷۴
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، صبح امروز در دیدار نمایندگان منتخب شهرستان‌های استان یزد در مجلس شورای اسلامی، مردم یزد را دارای ریشه‌های تاریخی در تمدن ایران دانست و گفت: مردم آن خطه که صلابت خود را از کویر وام گرفته‌اند، در هر مقطعی، نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و تازه‌ترین مصداق نقش آفرینی آنان، انتخابات هفتم اسفند بود.
آفتاب‌‌نیوز : آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، صبح امروز در دیدار نمایندگان منتخب شهرستان‌های استان یزد در مجلس شورای اسلامی، مردم یزد را دارای ریشه‌های تاریخی در تمدن ایران دانست و گفت: مردم آن خطه که صلابت خود را از کویر وام گرفته‌اند، در هر مقطعی، نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و تازه‌ترین مصداق نقش آفرینی آنان، انتخابات هفتم اسفند بود.

به گزارش آفتاب، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه تحلیلی از انتخابات دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی که باعث افزایش اعتماد مردم به نظام شده است، گفت: نکته مهم این انتخابات، تبلور آگاهی مردم بود که علی‌رغم تلاش بعضی‌ها برای مسمومیت‌های فضای انتخاباتی، حماسه‌وار آمدند و بهترین صحنه را رقم زده‌اند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با تأکید بر این نکته که «مردم هستند که تصمیم می‌گیرند»، گفت: اگر این نکته، در کشور تثبیت شود و تداوم یابد، ایران الگوی کشورهای منطقه و حتی بسیاری از کشورهای جهان می‌شود.

ایشان مسابقه کشورهای پیشرفته و شرکت‌های مهم بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در ایران را به خاطر ارتقای جایگاه ایران در جامعه جهانی دانست و گفت: زمینه برای انجام کارهای بزرگ مهیاست، اما برای زندگی مردم، کارهای کوتاه مدت و میان مدت لازم است که لازمه آن همکاری دولت و مجلس است.

آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی، اشتغال آفرینی را ضرورت امروز مردم، خانواده‌ها، جوانان و به خصوص تحصیلکرده‌ها خواند و گفت: باید برای برگشت رونق تولید به کشور و راه‌‌اندازی کارخانجات تعطیل شده، برنامه‌ریزی کرد که علمی‌ترین و اقتصادی‌ترین شیوه آن، استفاده از وجود نقدینگی‌هاست. البته قبل از آن فعلاً باید با جدّیت با قاچاق مبارزه کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود :اگر به تولیدگران داخلی فرصت و میدان بدهیم، قاچاق و قاچاقچی به هر شکلی که باشد، از بین می‌رود.

ایشان، ایجاد تردید برای سرمایه‌گذاران خارجی در ایران و منفی بافی‌های تریبون‌های رسمی را مانع اصلی در مسیر رونق اقتصادی کشور دانست و گفت: دولت و ملت با همه موانعی که در مسیر حرکت به سوی پیشرفت دارند، با همکاری و همدلی می‌توانند مشکلات را برطرف کنند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نقش و جایگاه مجلس برای ایجاد فضای کار، کوشش و اشتغال را بسیار والا دانست و گفت: امیدواریم نمایندگان منتخب، براساس وعده‌های انتخاباتی به وظایف خویش عمل کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ترکیب مجلس آینده را برای کشور مناسب توصیف کرد و گفت: در همه جوامع یکی از عوامل رکود و تورم، حتی در ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هم رکود و تورم بی‌اخلاقی‌ها، دوری مجلس از انجام وظایف اصلی و دامن زدن به مسایل حاشیه‌ای و دوری از کارهای اساسی است.

ایشان با یادآوری جمله تاریخی امام راحل که «مجلس در رأس امور است»، گفت: از یک سو مظهر اراده، خواست و نظر مردم است و از سوی دیگر، با تصویب قوانین درست، بر صمیمیت حاکمیت و دولت با ملت می‌افزاید.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پرورش انسان‌های نخبه و سرنوشت ساز را یکی از ویژگی‌های استان یزد دانست و گفت: در دوره معاصر هم آقایان حجت‌الاسلام والمسلمین خاتمی و دکتر عارف از آن خطه برخاستند.

در آغاز این دیدار، آقای دکتر رضا امراللهی، رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی کشور طی سخنانی گفت: خوشحالیم که حاصل تلاش اعتدالی دوستان و دوستداران شما در شهرهای یزد، انتخاب نمایندگانی بود که به میانه‌روی مشهور هستند.

همچنین آقایان مهندس غلامعلی سفید، استاندار اسبق یزد و رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان یزد، دکتر کمال دهقانی فیروزآباد، منتخب مردم شهرستان‌های تفت و میبد و دکتر محمدرضا تابش، منتخب مردم اردکان، ضمن ارائه گزارشی از فضای انتخاباتی استان، به بیان دیدگاه‌های خویش درباره مسایل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پرداختند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ظاهر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
0
1
مجلس در راس امور است = یعنی این مردم هستند که تصمیم می گیرند. افرین این اصل را باید تقویت کرد ...اگر بپذیریم امام وامت بودند که انقلاب پیروز شد . باید این استوانه ( مردم) تقویت و پر رنگ شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x