کد خبر: ۳۵۵۹۳۶
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۷
با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی؛
میزان تولید گاز در کشور در سال 1394 رکورد جدیدی را کسب کرد و به ١٥٨ میلیارد مترمکعب رسید.
آفتاب‌‌نیوز : میزان تولید گاز کشور پس از بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی افزایش قابل توجهی یافته است. امسال فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به طور کامل به بهره برداری رسیدند و بخش هایی از فازهای 17،18، 19، 20 و 21 نیز راه اندازی شدند.

به گزارش ایرنا، شرکت ملی گاز به نقل از مدیر گازرسانی این شرکت اعلام کرد: در سال گذشته بیش از ١٥٠ میلیارد مترمکعب گاز در کشور مصرف شده است، اما میزان مصرف در امسال به بیش از ١٥٨ میلیارد مترمکعب رسید.

ناصر ابراهیمی با بیان اینکه از سال 13٦٥، توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها در کشور آغاز شد، افزود: تاکنون ٨٨ درصد خانوارهای کشور از نعمت پاک و ارزان گاز طبیعی بهره مند شده اند.
وی اعلام کرد: هم اکنون روزانه ٧٠٠ میلیون مترمکعب گاز معادل 4.5 میلیون بشکه فرآورده های نفتی در کشور گاز مصرف می شود که این میزان برابر با ٧٠ درصد سهم سبد سوختی کشور از گاز طبیعی است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، با بیان اینکه سهم گاز طبیعی از سبد انرژی در صدر قرار دارد و این سوخت محور توسعه اقتصاد کشور است گفت: سال گذشته بیش از ١٥٠ میلیارد مترمکعب و امسال نیز تاکنون ١٥٨ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در سطح کشور توزیع شده است.
ابراهیمی ادامه داد: افزایش سهم گاز طبیعی در سبد سوختی کشور به معنای افزایش رفاه عمومی، توسعه صنایع، اقتصاد و در ادامه کاهش آلودگی است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین