کد خبر: ۳۵۶۰۵۰
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
با حضورآیت الله اعتمادی، شهردار، رئیس واعضای شورای اسلامی شهرکاشان از بزرگ‌ترین المان شهری کشور (کشتی سفینته النجات) با اعتباری بالغ بر۶۰۰ میلیون تومان به درمیدام امام حسین این شهر رونمایی شد.
آفتاب‌‌نیوز :
 گرانمایه مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهرداری کاشان درحاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگارایلنا درکاشان با اشاره به اینکه طرح بهسازی مدان امام حسین (ع) کاشان با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان از محل درآمدهای شهرداری تامین شده است. گفت: از کل این اعتباربالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان برای ساخت المان (کشتی)، نور‌پردازی و بالغ از ۳۰۰ میلیون تومان بابت بهسازی این میدان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه طراحی و ساخت این المان متناسب با نام این میدان (امام حسین) والهام گرفته از حدیث کشتی سفینته النجات نبوی صددر صد توسط هنرمندان چیرت دست کاشانی ساخته شده است. گفت: تاکنون درسطح کشور چنین طرحی مطابق با المان ساخته شده نداشته‌ایم و برای اولین بار است که درکشور المان سفینته االنجات درمیدان امام حسین کاشان نصب شده است.

 مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهرداری کاشان با اشاره به اینکه خطاطی بدنهای این کشتی توسط استاد کاظم کاشانی وامیرخوانی استاد بزرگ خط ایران انجام گرفته است. گفت: تصمیم داریم در دیگر میادین شهرکاشان نیز المانهایی متناسب با نام آن میادین نصب کنیم.

همزمان با افتتاح و بهره برداری المان شهری کشتی سفینته النجات میدان امام حسین (ع) کاشان هیئت سقایی این شهر نیز اقدام به مدیحه سرایی کردند.

به گزارش ایلنا، شایان ذکراست که در انتهای بادبان کشتی سفینته النجات میدان امام حسین (ع کاشان پرچم قرمز تبرک شده حرم قمربنی هاشم نصب وبرافراشته شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x