کد خبر: ۳۵۶۱۸۱
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
نماینده وزن 59 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با کشتی نگرفتن مقابل حریف ازبک در مرحله شانس مجدد رقابت‌های گزینشی المپیک از این رقابت‌ها کنار رفت.
آفتاب‌‌نیوز : حمید سوریان پس از شکست مقابل رقیب ژاپنی در مسابقات گزینشی المپیک در قزاقستان و ناکامی در رسیدن به سهمیه المپیک و با توجه به صعود حریفش به فینال این مسابقات راهی دیدار شانس مجدد شد تا بتواند با کسب پیروزی در این مرحله به رده‌بندی برود و برای رسیدن به مدال برنز که هیچ ارزش خاصی هم نداشت مبارزه کند.

به گزارش ایسنا، اما سوریان با توجه به تشریفاتی بودن شرکت در این مرحله و حتی راه یابی به دیدار رده بندی و احتمال رسیدن به مدال برنز،قید حضور در این مرحله را زد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کشتی‌گیرانی که موفق به رسیدن به فینال این مسابقات می‌شوند جواز حضور در المپیک را بدست می‌آورند.

رقیب ژاپنی سوریان به همراه کشتی‌گیر چینی با صعود به فینال این وزن موفق شدند سهمیه المپیک ریو را بدست بیاورند.

در ادامه این رقابت‌ها بشیرباباجان‌زاده در وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی شنبه و امید نوروزی در وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی و کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد روز اول فروردین ماه برای کسب سهمیه المپیک 2016 برزیل به مصاف رقبای خود می روند.

دومین مسابقات گزینشی المپیک برای کشتی گیران از سراسر جهان اوایل اردیبهشت سال ۹۵ در اولان باتور مغولستان برگزار می شود که در هر وزن سه نفر در رشته مردان مجوز حضور در المپیک را کسب می کنند.

آخرین رقابت گزینشی المپیک نیز ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت ۹۵در شهر استانبول ترکیه انجام خواهد شد که در هر وزن دو نفر اول رشته مردان مجوز حضور در مسابقات را به دست می‌آورند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین