کد خبر: ۳۵۸۷۷۰
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشور:
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشور گفت: حقوق بازنشستگان تا اواخر اردیبهشت ماه امسال حداقل 12 درصد افزایش می یابد كه این موضوع منوط به تصویب افزایش حقوق این قشر در مجلس شورای اسلامی است.
آفتاب‌‌نیوز : محمود اسلامیان در نخستین نشست خبری با رسانه‌ها در سال 95 گفت: حقوق بازنشستگان طی فرمولی به صورت پلكانی افزایش می‌یابد؛ یعنی افرادی كه حداقل حقوق را به‌صورت میانگین از 750 هزار تومان تا یك میلیون و 500 هزار تومان دریافت می‌كردند، علاوه بر 12 درصد افزایش، رقم بیشتری را دریافت خواهند كرد.

وی ادامه داد: افراد بازنشسته‌ای كه از حداقل حقوق برخوردار می‌شوند در دو مرحله حقوق آنان افزایش می‌یابد تا طی شیب مناسبی رقم حقوقی این افراد افزایش مناسب پیدا كند.
این مقام مسئول در سازمان بازنشستگی تاكید كرد: با اجرایی شدن این طرح، حقوق همه بازنشستگان بدون استثناء 12 درصد افزایش را خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، اسلامیان با اشاره به وضعیت نامناسب پرداخت حقوق‌ بازنشستگان طی هشت سال گذشته افزود: متاسفانه میزان تورم سالانه در وضعیت پرداخت حقوقی بازنشستگان طی مدت یادشده در نظر گرفته نشده كه این موجب بروز مشكلاتی بر وضعیت پرداخت حقوق‌ها شده و این مساله نارضایتی بازنشستگان را در بر داشته است.

اسلامیان با اشاره به رونق اقتصادی گفت: در حوزه اقتصادی روند رو به رشدی داشته‌ایم و با سازماندهی جدید در نظر داریم، امسال این رونق‌ اقتصادی را افزایش دهیم.

وی خاطرنشان كرد: كل سود شركت‌های اقتصادی صندوق بازنشستگی كشور در سال 92، 800 میلیارد تومان بود كه این رقم در سال 93 به یكهزار و 200 میلیارد تومان رسید؛ یعنی شاهد 40 درصد سود بودیم؛همچنین در سال 94 این رقم را به یكهزار و 500 میلیارد تومان افزایش دادیم كه باز هم این رقم حدود 30 درصد افزایش داشته است.

اسلامیان ادامه داد: صندوق بازنشستگی كشور در سال 94، یكهزار و 500 میلیارد تومان كسری داشت كه 500 میلیارد تومان را خود صندوق از محل منابعش تامین كرد و یكهزار میلیارد تومان نیز با اهتمام دولت تامین شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشور گفت: تلاش ما این است كه امسال از فضای ایجاد شده و تعاملات بین المللی استفاده كنیم تا بتوانیم وظایف خود را در بحث رونق اقتصادی و توسعه واحدهایی كه در آنها از مزیت اقتصادی برخورداریم به خوبی انجام دهیم .

اسلامیان همچنین از تشكیل هلدینگ های تخصصی اقتصادی در سال 94 خبر داد و اظهار كرد: این هلدینگ ها ما را سریع تر به سمت رونق اقتصادی هدایت می كند.

وی درباره پرداخت حقوق بازنشستگان نیز چنین توضیح داد كه در زمان حاضر پرداخت حقوق بازنشستگان در 14 استان به صورت مستقیم پرداخت می شود كه امیدواریم، امسال 15 استان باقیمانده را به این شرایط برسانیم؛ یعنی حقوق بازنشستگان در 15 استانی كه به صورت غیرمستقیم پرداخت می شد در سال 95 مستقیما به آنها پرداخت شود.

** پرداخت تسهیلات ویژه خرید كالا به بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی همچنین از انعقاد قراردادی با بانك صادرات خبر داد و افزود: با ایجاد این تفاهم نامه كه اواخر اسفندماه 94 به امضا رسید، همه بازنشستگان این صندوق از وام تسهلات خرید كالا بهره مند می شوند.

وی اضافه كرد: این تسهیلات به صورت بن كارت و چهار برابر حقوق دریافتی حقوق ماهیانه بازنشستگان تا سقف 6 میلیون تومان با نرخ 12 درصد به آنها پرداخت خواهد شد كه بازپرداخت آن 24 ماهه است.
وی خاطرنشان كرد: پیش از این تسهیلاتی كه به بازنشستگان پرداخت می شد از نرخ سود 16 درصد و بالاتر برخوردار بود.

** افزایش بیمه عمر بازنشستگان از 30 به 50 میلیون ریال
اسلامیان گفت: با پیشنهاداتی كه این صندوق از سوی وزارت تعاون به دولت در سال 94داده شد سقف بیمه عمر بازنشستگان از 30 به 50 میلیون ریال افزایش می یابد.
وی در ادامه این اظهارات افزود: روال اجرای این سقف در زمان حاضر در دولت در حال انجام است كه با توجه به آن كه در كمیسیون های مختلف به تصویب رسیده است مشكل خاصی وجود ندارد و به زودی اجرایی می شود.

**اقدامات برای افزایش قدرت خرید بازنشستگان
اسلامیان با اشاره به وضعیت تورم سال های گذشته و پرداخت حقوق بازنشستگان این صندوق اظهار كرد: متاسفانه در هشت سال گذشته شاهد كاهش 67 درصدی قدرت خرید بازنشستگان بودیم كه در حقوق آنها تورم سالیانه لحاظ نشده بود اما خوشبختانه با اهتمام دولت یازدهم این روند در سه سال اخیر كنترل شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی درباره بودجه تعیینی صندوق بازنشستگی در سال 95 نیز تصریح كرد: بودجه پیشنهادی ما 22 هزار و 700 میلیارد تومان است اما آنچه دولت به ما اعلام كرده است 19 هزار و 700 میلیارد تومان است كه هنوز بودجه سال 95 به ما ابلاغ نشده است و ما رقم قطعی و نهایی را نمی دانیم .
وی در ادامه از تشكیل كانون های بازنشستگی این صندوق خبر داد و گفت: این اتفاق خوبی است كه هم در تهران و هم در استان ها رخ داده است و انتخابات رسمی آنها نیز در سال 94 انجام شد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین