کد خبر: ۳۶۰۴۰۸
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۴

ورود گرد و غبار از عراق به مهران / الودگی هوا و كاهش دید

رئیس اداره هواشناسی مهران از حركت و ورود موج جدید گرد و غبار از كشور عراق به این شهرستان مرزی خبر داد و گفت: هم اكنون این موج، هوای این شهرستان را تحت تاثیر قرار داده و موجب كاهش دید افقی و آلودگی هوا شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
علی محمدیان شامگاه سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار كرد: یك كانون گرد و خاك در كشور عراق از ساعتی پیش فعال شده و با حركت بادهای غرب و جنوب غربی به سمت شهر مرزی مهران حركت كرده است.

وی افزود: هم‌ اینك این موج گرد و خاك وارد آسمان شهرستان ‌مهران شده و ضمن تحت تاثیر قرار دادن هوای منطقه، دید افقی را به كمتر از سه هزار متر كاهش داده است.

رئیس اداره هواشناسی مهران تاكید كرد: براساس پیش بینی های انجام شده در چند ساعت آینده با ورود كامل كانون گرد و خاك به آسمان این شهرستان كه با باد و رعد و برق همراه است میزان دید افقی به كمتر از سه هزار متر كنونی نیز خواهد رسید. 

محمدیان یادآور شد: انتظار داریم امشب تا فردا شب با وزش باد و بارندگی شدید وضعیت آلودگی هوا هم بهبود یافته و گرد و خاك از آسمان این شهر خارج شود.

شهرستان مرزی مهران در 85 كیلومتری جنوب غربی ایلام و نقطه مرزی ایران با عراق قرار دارد و منبع اصلی گرد و خاك ورودی به آسمان این شهرستان و استان ایلام و دیگر مناطق كشور، بیابان های كشور عراق است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین