کد خبر: ۳۶۰۶۲۵
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۰

تقدیر محمود عباس از نقش روسیه در توافق هسته‌ای

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با تقدیر از نقش روسیه در توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5‌ از مسکو خواست تا با استفاده از این تجربه خود به احیای روند صلح فلسطین – اسرائیل کمک کند.
آفتاب‌‌نیوز :
محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه در گفت‌وگو با این خبرگزاری روس تاکید کرد که مسکو باید از تجربه مثبت خود در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ‌1+5 که به حصول توافقی جامع انجامید و هم‌چنین تجربه‌اش در بحران سوریه به احیای روند صلح فلسطین – اسرائیل و دیگر مناقشات بین‌المللی کمک کند.

وی اظهار کرد: مسلم است که نقش روسیه پس از مذاکرات هسته‌ای با ایران که به یک نتیجه موفقیت آمیز منجر شد و به علاوه بحران سوریه که ما همگی امیدواریم به بازگشت صلح و ثبات در این کشور بینجامد، یک بعد جدید مبتکرانه در خاورمیانه ایجاد کرده است.

محمود عباس افزود: از این رو ما خواهان این هستیم که ببینیم این پویایی در سیاست خارجی روسیه به روند صلح میان اسرائیلی‌ها و ما بسط و گسترش یابد.

وی با بیان اینکه روسیه در این مسأله باید نقشی مرکزی داشته باشد، افزود:‌ این شرایط، لزوم یک رویکرد جدید چند جانبه را نشان می‌دهد که در آن متحدان اروپایی و عرب دیگر بتوانند در یک ساز وکار موثر و در یک بازه زمانی شبیه آنچه گروه‌های بین‌المللی درخصوص ایران، سوریه و دیگر مسائل به پیشرفت دست یافتند،‌ با یکدیگر مذاکره و همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس تشکیلات خودگردان ابراز تاسف کرد که تلاش‌های پیشین آمریکا در این مسیر به دلیل عدم همکاری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بی نتیجه مانده است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو تاکید کرد: هم‌چنین این وظیفه ایران و دیگر کشورهای مسلمان عضو سازمان همکاری اسلامی در برابر فلسطین است تا با اقدامات و خشونت‌های اسرائیل علیه مردم ما، به ویژه در شرق بیت المقدس مقابله کنند، جایی که هنوز کارهای زیادی باید در آن انجام شود.

وی تاکید کرد که این کشورها باید از فلسطین در برابر اسرائیل حمایت کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین