کد خبر: ۳۶۰۷۴۵
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵

نقش رهبر انقلاب در جنگ 33 به روایت لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش دشمن در بر هم زدن امنیت منطقه، گفت: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه میان فرق اسلامی است.
آفتاب‌‌نیوز :
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در همایش وحدت و امنیت که در مصلای زاهدان برگزار شد با اشاره به برگزاری مانور پیامبر اعظم (ص) نیروی زمینی سپاه پاسداران در منطقه جنوب شرق کشور با تاکید بر اینکه این مانور قدرت بزرگ وحدت در منطقه را نشان می‌دهد، اظهار کرد: نگاه کلی اوضاع منطقه نشان می‌دهد که نوعی بیماری از نظر امنیتی و سیاسی در منطقه به وجود آمده است که باید همگی تلاش کنیم تا از مزمن شدن این بیماری جلوگیری نماییم.

وی با اشاره به تلاش برخی از کشورها برای ایجاد ناامنی در منطقه اظهار کرد:‌ متاسفانه دست‌هایی در کار هستند تا این بیماری را مزمن کنند. آنها از آنجایی که می‌دانند چنانچه مسلمانان با یکدیگر متحد شوند در برابر آمریکا می‌ایستند نمی‌خواهند دست‌های مسلمانان به هم گره بخورد.

وی همچنین با اشاره به ایجاد جریان‌های افراطی در منطقه خاطرنشان کرد:‌ جریان‌های افراطی که در منطقه تشکیل شده اند به دنبال ایجاد تفرقه میان فرق اسلامی و سایر فرقه‌ها هستند. این گروه‌های تروریستی از آنجایی که اتحاد مسلمانان، منافع عظیمی برای اسلام به همراه دارد و شکستی بزرگ برای آمریکا محسوب می‌شود به دنبال ایجاد تفرقه در اسلام هستند، این در حالیست که مسلمانان فرق مختلف اسلامی در اصول با یکدیگر هیچ اختلافی ندارند.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که با تشکیل گروه‌های تروریستی و افراطی در منطقه ایجاد شده این است که آنها به دنبال عقب افتادگی کشورهای اسلامی هستند به همین خاطر با ایجاد مشکلات امنیتی در این کشورها شرایطی را ایجاد می‌کنند که پیشرفت تکنولوژی و علم در آنها صورت نگیرد.

لاریجانی با اشاره به اینکه در ایران با چشم باز برای امنیت کشور سرمایه گذاری می‌کنیم به حضور سپاه پاسداران در منطقه جنوب شرق کشور جهت تامین امنیت اشاره کرد و گفت: اینکه امروز سپاه در استان سیستان و بلوچستان است نشان دهنده‌ آن است که این استان برای ما عزیز است و به همین دلیل ما مهمترین سرمایه‌ خود را به اینجا آورده‌ایم. ما برای سیستان و بلوچستان امنیت ایجاد کرده‌ایم تا زمینه توسعه‌ آن فراهم شود.

به گزارش ایسنا، لاریجانی در ادامه صحبت‌های خود به نقش فرماندهی کل قوا در ساماندهی امنیت در کشور اشاره و تاکید کرد: نقش فرماندهی کل قوا و رهبر انقلاب در ساماندهی استراتژی امنیت‌ساز برای ایران و منطقه نقشی بی بدیل است. ایشان نقشی بسیار مهم در مقابله با سیاست‌های استکبار در منطقه و مبارزه با تفرقه و بی سامان کردن کشورهای اسلامی دارند.

وی همچنین با اشاره به جنگ 33 روزه و ناامنی موجود در کشورهای سوریه و عراق در منطقه ادامه داد: نقش ایشان در جنگ 33 روزه سوریه و عراق نقشی بی بدیل و بسزا است. ایشان به موقع و سنجیده ایفای نقش می‌کنند.

وی با اشاره به اقدامات نیروهای مسلح در تامین امنیت کشور و منطقه جنوب شرق گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نیروهایی مجاهد و آبدیده هستند که تواسته‌اند با 8 سال حضور در دفاع مقدس و سایر بحران‌های دیگر به ایجاد امنیت در کشور بپردازند. نقش آنها در تامین امنیت را می‌توانیم در سرکوب شدن گروه‌های تروریستی در منطه مشاهده کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه نیروهای بومی منطقه جنوب شرق کشور نقشی کلیدی در تامین امنیت منطقه داشته‌اند، اظهار کرد:‌ ساماندهی راهی روشن برای آینده سیستان و بلوچستان یکی از موضوعات بسیارمهمی است که باید در این استان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، لاریجانی به لایحه تبدیل استان سیستان و بلوچستان به منطقه آزاد اشاره و با بیان اینکه این طرح در مجلس در حال بررسی است و بایگانی نشده است، اظهار کرد: من با این طرح موافق هستم.

لاریجانی همچنین با تاکید بر لزوم تکمیل زیربناهای اساسی در استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مساله گاز یکی از پروژه‌های مهم و سرمایه استان سیستان و بلوچستان است که به سرمایه‌گذاری عظیم نیازمند بود که امروز این پروژه در حال انجام است و امیدواریم که ظرف یک سال آینده تکمیل شود.

وی با اشاره به اهمیت خط ریلی جنوب به شمال به عنوان کریدوری استراتژیک متصل کننده جنوب کشور به شمال بیان کرد:‌ پروژه‌ راه آهن شمال به جنوب پروژه‌ای استراتژیک است که باید هرچه زودتر تکمیل شود؛ چرا که این پروژه جزو اولویت‌های برنامه‌ آتی کشور محسوب می‌شود.

رییس مجلس سرمایه گذاری صنعتی در استان سیستان و بلوچستان را یکی دیگر از موضوعات زیربنایی دانست که باید هرچه سریع‌تر در این استان ایجاد شود.

وی در پایان با اشاره به موقعیت استراتژیک استان سیستان و بلوچستان و مجاورت این استان با سواحل مکران و مرز طولانی با کشورهای همسایه اظهار کرد:‌ مجاورت به کشورهای دیگر از جمله مزیت‌هایی است که استان سیستان و بلوچستان از آن برخوردار است. این استان می‌تواند با فعالیت مستقیم در رفت و آمدهای صادراتی و وارداتی شرایط خود را به سمت پیشرفت و توسعه تغییر دهد.

همایش «وحدت و امنیت» در جریان روز سوم رزمایش پیامبر اعظم (ص) نیروی زمینی سپاه پاسداران در منطقه جنوب شرق کشور با حضور جمعی از فرماندهان بسیج و یگان‌های حاضر در این رزمایش در مصلای زاهدان برگزار شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین