کد خبر: ۳۶۱۰۱۹
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۳

ذخیره ۹۰ میلیون مترمکعب آب پشت سدهای لرستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان گفت: هم اکنون ۹۰ میلیون مترمکعب آب پشت سدهای استان لرستان ذخیره شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
علی امید سیفی عصر امروز در جلسه ستاد بحران استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: متوسط بارندگی‌های استان لرستان 808 میلی‌متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 76 درصد و نسبت به بلندمدت 72 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار بیشترین بارندگی‌ها با هزار و 349 میلی‌متر مربوط به سپیددشت بوده است افزود: پس‌ از آن در شهرستان دلفان با 893 میلی‌متر شاهد بیشترین بارش و در شهرستان الیگودرز با 349 میلی‌متر شاهد کمترین بارندگی بوده‌ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان عنوان کرد: اکنون 30 میلیون متر آب پشت سد ایوشان و 14 مترمکعب در ثانیه در ورودی آن قرار دارد و در پشت سد مروک نیز36 میلیون مترمکعب آب و در ورودی آن شش مترمکعب در ثانیه آب جمع شده است.

وی  با اشاره به اینکه در حال حاضر 12 میلیون مترمکعب آب پشت سد خان آباد الیگودرز قرار دارد و ورودی آن 1.5 مترمکعب در ثانیه است بیان کرد:  هشت میلیون مترمکعب آب پشت سد حوضیان قرار دارد و آن نیز 1.2 مترمکعب در ثانیه است.

سیفی تصریح کرد: در پشت سد هاله کوهدشت نیز سه میلیون مترمکعب آب قرار دارد که  در ورودی آن یک مترمکعب در ثانیه است.

وی  در رابطه با میزان آب ذخیره شده در پشت سد در کزنار الیگودرز نیز اظهارداشت: پشت این سد یک‌ میلیون مترمکعب آب جمع شده که از دیشب سرریز کرده است.

 به گزارش تسنیم، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان افزود: دبی رودخانه خرم‌آباد در داخل شهر 200 مترمکعب بر ثانیه و در محل ویسیان 400 مترمکعب بر ثانیه است.

وی با بیان اینکه دبی رودخانه بادآور در دلفان 160 مترمکعب بر ثانیه است گفت: دبی مادیان رود 70 مترمکعب بر ثانیه و کشکان در محل افرینه هزار و 700 مترمکعب بر ثانیه است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین