کد خبر: ۳۶۱۴۱۴
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
ابعاد تازه ای از پرونده یک کلاهبردار حرفه ای که به بهانه خرید تجهیزات پالایشگاهی در چند شهرستان فارس از مردم کلاهبرداری می کرد ، فاش شد.
آفتاب‌‌نیوز : این مرد در جریان کلاهبرداری هایش، خود را فردی صاحب نفوذ و قادر به تهیه تجهیزات پالایشگاهی معرفی می کرد و با ادعای اینکه می تواند این وسایل را با قیمت های پایین خریداری کند ، به طعمه هایش پیشنهاد سرمایه گذاری در این زمینه می داد. بالاخره هم همین ترفند موجب شد تا این کلاهبردار بتواند چندین نفر را در دام بکشاند .

به گزارش خبرجنوب، ماجرا تا آنجا ادامه یافت که چندي قبل بازپرس دادسرای شهرستان فیروزآباد از فعاليت این فرد مطلع شد و به دنبال آن پرونده اي تشكيل و تحقيقات در اين رابطه آغاز شد. در حالی که تحقيقات در این خصوص ادامه داشت، یکی از مالباختگان به دادسراي فیروزآباد مراجعه كرد و مدعي شد كه در دام این کلاهبردار گرفتار شده است.

اين مرد به بازپرس گفت: مدتي قبل با فردي آشنا شدم كه مدعي شد توانایی تهیه تجهیزات پالایشگاهی را با قیمت های مناسب دارد. او مدعي بود كه در جاهاي مختلف آشنا دارد و طوري رفتار مي كرد كه گويا يك مرد صاحب نفوذ است. او از من خواست که برای تهیه تجهیزات به او پول بدهم و در قبال آن سود کلانی دریافت کنم . من هم با شنیدن این وعده ها دیگر جای هیچ تردیدی برای مشارکت در این سرمایه گذاری برایم باقی نماند.
شاکی ادامه داد: مدتی از پرداخت سرمایه ام به این مرد گذاشت اما هر چه با موبايلش تماس می گرفتم جواب نمی داد و من که به این نتیجه رسیدم کلاه بزرگی به سرم رفته ، به ناچار تصميم گرفتم از او شكايت كنم.

پس از وصول شکایت این مالباخته به دستور مقامات قضايي ، بازپرس تحقيقات خود را آغاز كرد و درجریان بررسی ها پرونده شکایت های مشابهی گشوده شد.
در گام بعدي تحقيقات، ماموران دريافتند كه اين مرد خود را به هر فردي با يك اسم معرفي كرده و با توجه به نیازهای افراد سر آنها کلاه گذاشته است.
از اين رو ماموران خود را در مقابل يك پرونده پيچيده ديدند اما سرانجام پس از یکسری اقدامات پلیسی ، منزل متهم شناسايي و این کلاهبردار دستگیر شد .
با تحقیقات بیشتر از متهم ، ماموران پي بردند نامبرده به بهانه خرید تجهیزات پالایشگاهی از 160 نفر به همین شیوه در شهرستان های کوار، کازرون و فیروزآباد کلاهبرداری كرده است . در حال حاضر تحقیقات در این خصوص ادامه دارد
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین