کد خبر: ۳۶۱۵۶۷
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۵

واکنش سوریه به اظهارات نتانیاهو درباره جولان

وزارت خارجه سوریه خواستار دخالت فوری سازمان ملل و شورای امنیت برای محکوم کردن اسرائیل به دلیل اظهارات «تحریک آمیز» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره جولان اشغالی شد.
آفتاب‌‌نیوز : وزارت خارجه سوریه در دو بیانیه جداگانه برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت با تندترین جملات اقدام دولت اسرائیل در برگزاری نشست «تحریک آمیز» در جولان اشغالی را محکوم کرد.

وزارت خارجه سوریه در ادامه اعلام کرد که سازمان ملل و شورای امنیت باید با دخالت فوری، این نشست «غیر مسئولانه» را محکوم و بر عدم تکرار آن بویژه در اراضی اشغالی سوریه تاکید کنند.

به گزارش خبرگزاری سانا، این وزارتخانه سوری در ادامه افزود: سوریه امروز از سازمان ملل می خواهد که به تعهدات و وظایف خود در اجرای قعطنامه های صادره مجمع عمومی و شورای امنیت که در آن اشغالگری اسرائیل در اراضی سوریه به رسمیت شناخته نشده است، بویژه قطعنامه شورای امنیت به شماره ۴۹۷ سال ۱۹۸۱ پایبند باشد. این قطنامه بر تصمیم کنست(پارلمان) اسرائیل در پیوستن جولان اشغالی مخالفت شده است و هیچ کشوری در جهان ان را به رسمیت نشاخت.

به گزارش فارس، وزارت خارجه سوریه در پایان دو نامه خود از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست تا مسئولیت های خود در اجرای قطنامه های شورای امنیت و سازمان ملل را بر عهده بگیرند و به موجب قطنامه شورای امنیت به شماره ۴۹۷ به اشغالگری اسرائیل در بلندهای جولان پایان دهند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین