کد خبر: ۳۶۱۵۷۷
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۶
در دیدار معاون وزیر خارجه چك؛
معاون عربی و آفریقای وزیرامورخارجه با اشاره به بحران یمن، از برقراری آتش بس در این كشور استقبال كرد و آن را فرصت خوبی برای شروع گفت وگوهای یمنی – یمنی برشمرد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا از مركز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیرامورخارجه امروز -یكشنبه- در دیدار «مارتین تلاپا» معاون امور اقتصادی و كشورهای اروپایی وزیر امور خارجه جمهوری چك با بیان این مطلب از روند روبه رشد تروریسم در یمن و همچنین تداوم فاجعه انسانی در این كشور ابراز نگرانی كرد.
همچنین امیرعبداللهیان و معاون وزیر خارجه جمهوری چك پیرامون تحولات منطقه به ویژه سوریه تبادل نظر كردند.

معاون عربی و آفریقای وزیرامورخارجه در این دیدار با اشاره به حمایت ایران از توقف درگیری ها در سوریه و روند گفت و گوهای سیاسی در ژنو اظهار داشت: گروه های مسلح تروریستی در هفته های اخیر مصادیق زیادی از نقض آتش بس را مرتكب شده اند.
وی افزود: جامعه جهانی باید در مبارزه با تروریسم به طور جدی عمل كند.

همچنین امیرعبداللهیان با اشاره به گفت و گوهای مثبت با استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیركل سازمان ملل در امور سوریه (هفته گذشته در تهران) درباره سه موضوع آتش بس، روند سیاسی و مسأله كمك رسانی گفت: ایران آمادگی خود برای همكاری با سازمان ملل در زمینه تسریع در روند كمك رسانی و پشبرد مذاكرات را یادآوری كرد.

** درباره آینده سوریه باید مردم این كشور تصمیم بگیرند

معاون وزیرخارجه چك حمایت از راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه را مورد تاكید قرار داد و خاطرنشان كرد: باید به مردم سوریه اجازه داد تا درباره آینده خودشان تصمیم بگیرند.
مارتین تلاپا انتخابات پارلمانی اخیر در سوریه را اقدام مهمی در این راستا برشمرد.
وی با ابراز نگرانی از رشد تروریسم و همچنین مشكل آوارگان و مهاجران، خواستار تقویت حل سیاسی برای مقابله با بحران ها شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین