کد خبر: ۳۶۱۶۳۰
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹

هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا؛در انتظار قدرت نمایی فوتبال ایرانی

نمایندگان ایران در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا درحالی مقابل تیم های عربستانی قرار می گیرند كه علاقمندان در انتظار قدرت نمایی تراكتورسازی، سپاهان و ذوب آهن در این آوردگاه سخت هستند.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، هفته پنجم لیگ قهرمانان فوتبال آسیا طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود كه نمایندگان ایران باید برابر تیم های عربستانی به میدان بروند.
شرایط لیگ قهرمانان آسیا و اتفاقات رخ داده بین ایران و عربستان در چند ماه اخیر در عرصه سیاست كه به فوتبال نیز كشیده شد بر حساسیت های موجود افزوده است.
رویارویی تیم های ملی و تیم های باشگاهی ایران با عربستانی ها در سال های اخیر همواره دارای جذابیت و البته حساسیت های خاصی بوده است كه این حساسیت اكنون چندین برابر شده و هیچكدام نمی خواهند برابر حریف خود مغلوب شوند.
فشار عربستانی ها برای برگزاری دیدار با نمایندگان ایران در كشور ثالث با وجود مخالفت فدراسیون فوتبال و باشگاه های ایران در نهایت با ضعف كنفدراسیون آسیا سبب شد تا خواسته عربستانی ها عملی شود.

حال تیم های ایرانی دیدارهای خانگی خود مقابل عربستانی ها را به میزبانی عمان برگزار می كنند. همچنین دیدارهای خانگی باشگاه های عربستانی برابر نمایندگان ایران نیز در قطر و امارات برگزار خواهد شد.
سه شنبه و از گروه C ، تراكتورسازی تبریز كه عملكرد خوبی داشته و با 9 امتیاز شرایط مناسبی برای صعود دارد در ورزشگاه بن جاسم آل ثانی دوحه میهمان الهلال عربستان است كه با 8 امتیاز در رتبه دوم جای دارد. با توجه به شرایط این گروه، برنده این دیدار حساس می تواند در فاصله یك هفته مانده به پایان مرحله گروهی، صعود خود را به یك هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نهایی كند.

تراكتورسازی تبریز در هفته های اخیر با اتكا به تجربه مربیگری امیر قلعه نویی به شرایط آرمانی بازگشته و نتایج خوبی در لیگ برتر و همچنین مسابقات آسیایی كسب كرده و به نوعی امید اصلی فوتبال ایران در پیكارهای فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا تلقی می شود.
از سوی دیگر الهلال عربستان اكنون تیم دوم جدول رده بندی لیگ حرفه ای این كشور است و نباید فراموش كرد كه یكی از تیم های پرافتخار و متمول و پرمدعای فوتبال آسیا محسوب می شود.
چهارشنبه و از گروه A، سپاهان اصفهان كه نشانی از روزهای خوب گذشته ندارد در حالی در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه به میهمانی الاتحاد عربستان می رود كه تنها كسب 3 امتیاز این بازی می تواند شاگردان «ایگور استیماچ» را به صعود امیدوار نگه دارد.
سپاهان از دیدارهای گذشته خود تنها سه امتیاز اندوخته دارد و باید برابر حریف عربستانی خود به پیروزی دست یابد. حریفی كه شرایطی بهتر از سپاهان ندارد و آنها نیز سه امتیازی هستند.
در واقع شكست در این دیدار برای هردو تیم به منزله وداع از لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. در این گروه هم اكنون لوكوموتیو ازبكستان 8 و النصرامارات 7 امتیازی هستند.

در دیگر دیدار چهارشنبه و از گروه B، ذوب آهن اصفهان كه تنها تیم میزبان ایرانی در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شود در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط پایتخت عمان میزبان النصرعربستان است.
ذوب آهن با 8 امتیاز صدرنشین گروه است و تیم های لخویا قطر و النصر عربستان با 5 امتیاز دوم و سوم هستند و بنیادكار ازبكستان 2 امتیازی است.

شاگردان «یحیی گل محمدی» كه در دو فصل اخیر عملكرد خوبی داشته اند در هفته های گذشته كمی دچار افت شده اند اما كادر فنی ذوب اهن تلاش زیادی برای بازگرداندن تیم خود به اوج داشته اند تا با كسب برتری برابر النصر كه تیم هشتم جدول رده بندی لیگ عربستان محسوب می شود به برتری دست یافته و صعود خود را قطعی كنند.
امید است تا باشگاه های ایرانی با به نمایش گذاشتن توان خود برابر رقبای خود به برتری دست یافته تا علاوه بر فراهم كردن مقدمات صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا، بار دیگر برتری فوتبال ایرانی بر عربستان را اثبات كنند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین