کد خبر: ۳۶۱۷۴۵
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱

از انهدام سايت منتشر كننده تصاوير مستهجن تا كشف قرص هاي روانگردان

فردي كه با ايجاد سايتي اقدام به انتشار تصاوير مستهجن مي كرد توسط پليس فضاي توليد وتبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان همدان، شناسايي و دستگير شد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرهنگ اكبر اميني رئيس پليس فتا همدان افزود: كارشناسان پليس فتا در پي رصدهاي شبانه روزي فضاي مجازي به وب سايتي كه محتويات مستهجن را بارگذاري و دائما آن را به روز رساني مي كرد، برخورد كردند كه شناسايي مدير آن در دستور كار كارشناسان اين پليس قرار گرفت.

سرهنگ اكبر اميني، گفت: در تحقيقات مشخص شد مدير وب سايت مذكور با انجام اقداماتي حرفه اي قصد پاك كردن رد پاي خود را داشته و شناسايي را بسيار دشوار كرده بود.

اين مقام انتظامي اضافه كرد: كارشناسان با استفاده از اقدامات فني و شگردهاي خاص پليسي، متهم را شناسايي و ضمن جمع آوري تمام دستگاه هاي ديجيتال موجود در محل زندگيش، او را دستگير كردند.

اميني افزود: متهم كه دانش آموز دبيرستاني بود و به شگردهاي حرفه اي خود هم ايمان داشت، ابتدا منكر هرگونه ارتباط خود با پرونده شد ولي در رويارويي با ادله و مستندات انكار ناپذير رايانه اي چاره اي جز اعتراف براي خود نديد و اظهار كردكه بدون اطلاع والدين اقدام به ايجاد وبلاگ و بارگذاري عكس هاي مستهجن كرده است.

به گفته اين مقام انتظامي ، متهم ، پس از تكميل شدن تحقيقات، همراه پرونده به مرجع قضائي اعزام و براي او قرار كفالت صادر شد.

**كشف بيش از 350 هزار قرص روانگردان در پاكدشت 
فرمانده انتظامي شهرستان پاكدشت از كشف 354هزار قرص روانگردان و دستگيري 2 تن در اين ارتباط ، خبر داد.

سرهنگ سلمان آدينه وند گفت: در پي كسب خبري مبني بر اين كه افرادي در سطح شهرستان در امر تهيه و توزيع قرص روانگردان فعاليت گسترده اي دارند، رسيدگي به موضوع در دستور كار پليس مواد مخدر قرار گرفت.

وي ادامه داد: با انجام اقدامات اطلاعاتي و نامحسوس، محل فعاليت متهمان شناسايي شد و پس از اخذ مجوز قضائي طي يك عمليات غافلگيرانه، 2 تن دستگير شدند و در بازرسي از مخفيگاه ياد شده، 354هزار قرص روانگردان، كشف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان پاكدشت با اشاره به اين كه متهمان پس از صورتجلسه و تشكيل پرونده به مراجع قضائي معرفي شدند از شهروندان درخواست كرد: در صورت مشاهده موارد مشكوك و ‌در راستاي برخورد با هرگونه تحرك و اقدامات مجرمانه توسط افراد قانون گريز و سودجو،‌ موضوع را از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

** دستگيري اخاذ سايبري در مشهد 
رئيس پليس فتا خراسان رضوي هم اين خبر را دد كه عامل اخاذي هاي سايبري توسط پليس فتا خراسان رضوي شناسايي و دستگير شد. 

سرهنگ جواد جهانشيري گفت: با دريافت مرجوعه قضائي توسط خانمي جوان، مبني بر اخاذي با تهديد به انتشار تصاوير خصوصي اش در شبكه هاي اجتماعي تحت موبايل توسط خواستگار قبلي اش، موضوع در دستور كار تيمي از ماموران پليس فتا اين فرماندهي قرار گرفت. 

وي افزود: كارشناسان پليس فتا با يك سري تحقيقات در فضاي سايبر، عامل انتشار تصاوير خصوصي اين زن جوان را در يكي از نقاط شهر مشهد، شناسايي و به پليس فتا احضار كردند. 

جهانشيري ادامه داد: متهم 26 ساله در بازجويي هاي به عمل آمده در مواجهه با ادله ديجتالي لب به اعتراف گشود و عنوان داشت كه با معرفي خود به عنوان مهندس و پيمانكار يكي از شركت هاي بزرگ، مدت طولاني با اين فرد در تماس بودم و با جلب اعتماد و بدست آوردن تصاوير خصوصي اش به قصد سودجوئي با تهديد به انتشار تصاوير خصوصي اش قصد اخاذي داشتم كه شناسايي شدم. 
سرهنگ جهانشيري با اشاره به معرفي متهم به مقام قضايي از شهروندان خواست با توجه به هويت پنهان افراد در فضاي سايبر و با عدم اعتماد به افراد غريبه و ناشناس، مراقب باشند تا طعمه كلاهبرداران فضاي سايبري نشوند.

** برداشت غير مجاز 100 ميليون ريال وجه نقد با دستكاري سيستم حسابداري 
كارمندي كه با استفاده از تغيير اطلاعات سيستم حسابداري شركتي كه در آن كار مي كرد و به برداشت 100 ميليون ريال اقدام كرده بود، توسط كارشناسان پليس فتا استان مركزي شناسايي و دستگير شد. 

سرگرد مصطفي نوروزي، رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي با اعلام اين خبر گفت: در پي شكايت فردي مبني بر دسترسي غيرمجاز و تخريب داده هاي رايانه اي شركتش، موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا شهرستان ساوه قرار گرفت. 

وي اظهار كرد: در تحقيقات اوليه پليس مشخص شد كه شاكي، طي بررسي سيستم حسابداري شركت، متوجه اعمال تغييراتي از قبيل صدور يك برگ چك به مبلغ حدوداً 100 ميليون ريال در وجه يكي از مشتريان شد كه طي تماس تلفني با مشتري ياد شده ، او در خصوص اين موضوع اظهار بي اطلاعي كرده بود.

سرگرد نوروزي گفت: در اين راستا با انجام تحقيقات فني و تخصصي كارشناسان پليس فتا شهرستان ساوه، متهم كه يكي از كارمندان اين شركت بود شناسايي و با اخذ دستور و هماهنگي با مقام قضايي به اين پليس احضار شد. 

وي ادامه داد:‌ در بازجويي هاي انجام شده از وي در خصوص موضوع پرونده، تحقيق به عمل آمد كه متهم پس از مواجهه با ادله و مستندات به جرم خود اعتراف كرد. 

رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي خاطرنشان كرد:‌ پرونده به همراه متهم و تمام مستندات براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد. 

**محموله 2 ميلياردي تلفن همراه قاچاق توقيف شد
فرمانده انتظامي استان سمنان از توقيف يك دستگاه كاميونت خاور و كشف 442 دستگاه تلفن همراه قاچاق خبر داد.

سردار روح الامين قاسمي گفت: تشديد مبارزه با قاچاق در ابعاد گوناگون آن از جمله ماموريت هاي مهم نيروي انتظامي در سال 95 است. 

وي ادامه داد: اجراي طرح هاي مختلف و متعدد انتظامي و عملياتي با هدف كنترل محور مواصلاتي تهران - مشهد در محدوده استان سمنان به طور مداوم اجرا مي شود. 

قاسمي به كشف محموله سنگين تلفن همراه قاچاق توسط ماموران انتظامي شهرستان سمنان در روز گذشته اشاره و تصريح كرد: گشت پليس به يك دستگاه كاميونت خاور در ابتداي محور سمنان-دامغان مظنون شد. 

وي به توقف كاميونت و بازديد از آن اشاره كرد و افزود: در بررسي محموله اين خودرو ، شمار 10 كارتن حاوي 442 دستگاه گوشي تلفن همراه خارجي به ارزشي بالغ بر 2 ميليارد ريال كشف شد. 

**كشف 50قلم اشياء عتيقه در خرم آباد
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: با تلاش ماموران مبارزه با مواد مخدر فرماندهي انتظامي استان ، 50 قلم اشياء عتيقه مربوط به دوران هزاره اول اسلام ، كشف شد .
سرهنگ هبت الله فرخي اظهاركرد: ماموران مبارزه با مواد مخدر استان ، حين كنترل محورهاي مواصلاتي در منطقه « شورآب » شهرستان خرم آباد به يك دستگاه خودرو پژو پاس مظنون شدند و آن را توقيف كردند .

وي افزود : ماموران در بازرسي از خودرو توقيفي، 50 قلم اشياء عتيقه داراي قدمت تاريخي و ملي از جنس مفرغ ، سفال ، مس و برنج را كشف كه جهت بررسي بيشتر به مراجع قضائي و سازمان ميراث فرهنگي استان منعكس كردند .

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: بنا بر نظر كارشناسان ميراث فرهنگي استان ، اشيا عتيقه كشف شده مربوط به دوران هزاره اول اسلام است. اين اشيا شامل كاسه ، ديگچه و زنگوله ، آبخوري ، بشقاب ، ليوان و تنديس ، گلدان ، لگن است .

** كشف 90 حلقه لاسيتك خارجي قاچاق در ميناب
فرمانده انتظامي شهرستان ميناب از كشف 90 حلقه لاستيك خارجي قاچاق به ارزش يك ميليارد و 400 ميليون ريال در شهرستان خبر داد.

سرهنگ مجيد حاجي زاده گفت: در پي دريافت خبري مبني بر دپو كالاي قاچاق در روستاي زهوكي،پيگيري موضوع به صورت ويژه در دستور كار مأموران قرار گرفت.

وي افزود: مأموران با انجام اقدامات فني و پليسي از محل دپو كالاي قاچاق در روستاي زهوكي مطلع و با هماهنگي مقام قضائي در بازرسي از آنجا، تعداد 90 حلقه لاستيك خارجي فاقد هرگونه مدارك قانوني و قاچاق كشف كردند.

سرهنگ حاجي زاده با بيان اينكه ارزش كالاي كشف شده حدود يك ميليارد و 400 ميليارد ريال برآورد شده است،تصريح كرد: پليس با اجراي طرح هاي مبارزه با قاچاق كالا با تمام توان با اين پديده شوم و قاچاقچيان به صورت قاطع ، قانوني و بدون اغماض برخورد مي كند.

** دستگيري سه قاچاقچي و كشف 259 كيلو ترياك در رابر
فرمانده انتظامي رابر استان كرمان از عمليات ضربتي پليس براي ناكامي قاچاقچيان و كشف 259 كيلوگرم ترياك خبر داد.

سرهنگ علي نمازيان خاطرنشان كرد: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر با همكاري ماموران يگان امداد و پاسگاه انتظامي هنزا اين فرماندهي با انجام اقدامات اطلاعاتي از حمل محموله اي از مواد مخدر آگاه شدند.

وي افزود: ماموران، هنگام گشت زني نامحسوس در سطح حوزه استحفاظي در محور جيرفت - رابر به يك دستگاه خودروي پژو 405 مشكوك و دستور ايست دادند كه راننده خودرو پس از ورود به ايست و بازرسي بدون توجه به ايست پليس ، اقدام به فرار كرد كه پس از طي مسافتي خودرو متوقف شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامي رابر خاطرنشان كرد: پس از انتقال خودرو به پاركينگ ، 259 كيلو و 758 گرم ترياك كشف شد و دراين خصوص ضمن دستگيري سه قاچاقچي ، يك دستگاه خودرو ماكسيما كه به عنوان اسكورت مواد بود نيز توقيف شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین