کد خبر: ۳۶۱۷۶۱
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰

تعداد واجدین شرایط رأی دادن در مرحله دوم

سخنگوی وزارت کشور آمار حائزان شرایط رأی دادن در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را حدود ۱۷ میلیون نفر اعلام کرد.
آفتاب‌‌نیوز : سخنگوی وزارت کشور آمار حائزان شرایط رأی دادن در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را حدود ۱۷ میلیون نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، حسینعلی امیری در گفتگویی با تبیین نتایج نشست امروز ستاد انتخابات کشور گفت: در این جلسه طبق معمول اخبار انتخابات در 21 استانی که قرار است مرحله دوم انتخابات در آن برگزار شود بررسی شد.

وی افزود: در این نشست هر یک از اعضای ستاد در حوزه تحت مسئولیت خود خبرها را مطرح کردند و هیچ مشکل خاصی برای برگزاری مرحله دوم انتخابات وجود ندارد.

 امیری گفت: گزارش اعضای ستاد در هر یک از حوزه های ذیربط مبتنی بر این موضوع است که در حوزه امنیتی ، انتظامی ، تأمین ملزومات اداری و آموزش بخشداران ، فرمانداران و مدیران ذیربط آمادگی کامل وجود دارد.

وی افزود: در جلسه امروز گزارشی از آسیب شناسی مرحله نخست انتخابات و تدابیری که در مرحله دوم در بخش های مختلف اتخاذ شده است ارائه شد و امکانات و ملزومات اداری کاملاً تهیه شده است.

سخنگوی وزارت کشور گفت:‌ حدود 19 میلیون تعرفه بزودی به استان ها ارائه می شود که در تشریفات قانونی با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی در مخزن های مربوط برای روز رأی گیری وارد می شود.

امیری افزود: این دوره از انتخابات در حوزه های انتخابیه مختلف از یک تا 4 کرسی رقابتی برای مجلس وجود دارد بنابر این تعرفه ها در 21 استان و برای هر استان متناسب با تعداد این کرسی ها توزیع می شود.

وی گفت: طبق توافق با شورای نگهبان برای پایین آوردن هزینه ها از صندوق هایی که در مرحله اول استفاده شد در مرحله دوم نیز استفاده خواهد شد.

امیری افزود: انتخابات در 55 حوزه برای 68 کرسی کاملاً رقابتی است و در استان های مختلف رقابت کاملاً جدی خواهد بود.

وی تاکید کرد: همانند مرحله اول بر بی طرفی مجریان انتخابات تاکید داریم تا اعتماد به دستگاه های اجرایی در مرحله دوم نیز وجود داشته باشد.

امیری تصریح کرد: نامزدها و هوادارانشان کماکان بر این باور باشند که وزارت کشور هیچ گونه سوگیری سیاسی به نفع جریان خاص سیاسی در مرحله دوم انتخابات نخواهد داشت و همه نامزدهایی که به مرحله دوم راه یافته اند کاملاً از حقوق یکسان برخوردار خواهند بود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین