کد خبر: ۳۶۱۷۸۲
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۴

هشدار دولت انگلیس درباره خروج از اتحادیه اروپا

وزارت دارایی انگلیس در گزارشی به مردم این کشور هشدار داد در صورت خروج از اتحادیه اروپا، اقتصاد انگلیس به میزان 6 درصد تا سال 2030 کوچکتر شده و آسیب‌های اقتصادی جبران ناپذیری به آن وارد خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :
جورج آزبورن، وزیر دارایی انگلیس در تحلیلی در روزنامه تایمز نوشت: نتیجه خروج ما از اتحادیه اروپا روشن است. خروج از اتحادیه اروپا هم برای اقتصاد کشور ما و هم برای خانوارهایمان جراحتی غیرعادی است که خودمان به خود وارد می‌کنیم.

وی افزود: در صورت خروج از اتحادیه اروپا حقایق برای ما این گونه خواهد بود: انگلیس به شکلی دائمی فقیرتر خواهد شد و حتی در همه سناریوهای احتمالی بررسی شده در تحلیل‌ها، اقتصاد ما محدودتر شده و کمتر با دیگرات ارتباط خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی این کاهش شش درصدی حجم اقتصاد انگلیس بر طبق این فرضیه بوده که انگلیس به هنگام خروج از اتحادیه اروپا مجبور به مذاکره بر سر یک توافق تجاری مشابه با معاهده کانادا و اتحادیه اروپا خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه ورلد بولتن، این تحلیل 200 صفحه‌ای وزارت دارایی انگلیس که ماه‌ها بر روی آن کار شده، جدیدترین هشدار دولت دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس نسبت به خطرات خروج این کشور از اتحادیه اروپاست.

همه پرسی انگلیس بر سر خروج از اتحادیه اروپا قرار است در تاریخ 23 ژوئن برگزار شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین