کد خبر: ۳۶۱۸۹۸
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
اگر می خواهیم کمک کنیم و پیروزی بر حریف را قطعی کنیم راه آن تنگ کردن میدان بر دوست و پژواک خواسته دشمن یا تصویر دشمن ساخته نیست.
آفتاب‌‌نیوز : محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور در خصوص مذاکرات هسته ای و نتایج آن در صفحه اینستاگرامش نوشت:

نهاوندیان: باید از حریف مطالبه بیشتر و بهتر کرد

1- هرکس که با هدف فتح قله ای؛ کوهنوردی کرده باشد می داند که در میانه راه ؛ برای «ادامه تلاش» باید مرتبا به قله بالای سر چشم دوخت و راه نرفته را دید و همزمان برای «شکر و تداوم امید» باید به راه پیموده زیرپا نظر کرد.

هرکس که توفیق کار مثبت و موفق داشه است ؛ می داند که هم نیمه پر لیوان واقعیت است و هم نیمه خالی آن . نیمه پر دستاورد است و نیمه خالی دستور کار .

هرکس که هنر مناظره و مدیریت مذاکره را آموخته و آزموده است ؛ می داند که با حریف ؛ باید از کاستی ها و نواقص کار او سخن گفت و مطالبه بیشتر و بهتر کردو با یاران و همراهان ؛ از توانایی ها و توفیق و عنایات.

۲- بخشی از فهم سخن؛ فهم زمینه سخن و مخاطب سخن است .

اگر می خواهیم کمک کنیم و پیروزی بر حریف را قطعی کنیم راه آن تنگ کردن میدان بر دوست و پژواک خواسته دشمن یا تصویر دشمن ساخته نیست.

۳- تحریم های کور ؛ نه تنها راه را بسته بودند بلکه پلها را نیز شکسته بودند. اینک که سنگها از سر راه برداشته شده است ؛ باید پلها را هم ساخت و راه بلند کوتاهی ها را هم پیمود. ویرانی به ساعتی ممکن است و ساختن و آبادانی گاهی به سالیانی محتاج است.

اگر همه درست کار کنیم ؛ کار سالیان به سالی شاید . پس همتی باید.

محمدنهاونديان
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین