کد خبر: ۳۶۱۹۸۰
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰
در کریدور به هواپیمایA٣٣٠ ، میهامانداران زن و مرد خوش آمد می گویند و برای مسافران ویژه و سایر مسافران عادی پرواز، خانواده ها، گردشگران و اشخاص بازرگان، سفری خوش را آرزو می کنند.
آفتاب‌‌نیوز : برای نخستین بار از سال ٢٠٠٨ میلادی، هواپیمای ایرفرانس، در تهران به زمین نشست. در سال ١٩٧٩ میلادی، نیز هواپیمای شرکت هواپیمایی فرانسه امام خمینی را به کشورش بازگرداند و انقلاب اسلامی به راه افتاد.

به گزارش انتخاب به نقل از فیگارو،  این نشریه فرانسوی در ادامه آورده است: پس از هشت سال غیبت، نام تهران در تابلوی راهنمای پروازهای فرودگاه رویسی، دوباره ظاهر شد. در گیت پروازهای خروجی پرواز شماره AF٧٣٨، تعدادی از مسافران در حال عبورند. دوربین ها و عکاسان به صف درآمده اند گویی شخصیت مهمی قرار است وارد شود. نه از مدل های تبلیغاتی خبری است و نه هنرپیشه ها بلکه آن شخص آلن ویدال، وزیر حمل و نقل و فردریک گاجی، مدیر هواپیمایی ایرفرانس، بودند. این دو به طور نمادین روبان قرمزی را در خروجی مربوط مسافران پروازهای خارجی به رسم گرامیداشت از سرگیری پرواز پاریس – تهران - هفته ای سه پرواز – بریدند. شماری از مدیران تجاری و اجرایی در امور حمل و نقل این دو را به تهران همراهی می کنند: مدیر فرودگاه وینچی ایرپورت نیکولاس نوت بیرت، به مدیریت فرودگاه های شهر زیارتی شیعه مشهد و اصفهان، چشم دوخته است.

پروازی مانند دیگر پروازها

پاتریک ژینت، مدیر فرودگاه های فرانسه نیز طرحی بزرگ برای فرودگاه تهران دارد. پاتریک روپر، رییس شعبه ای از SNCF گیت های ورودی فرودگاه ها و مدیر تالس، ایرباس... هابرت ودرین و لیونل ژوسپن، وزیر پیشین امور خارجه فرانسه، و البته ژیل کپل، کارشناس سیاسی علوم اسلامی نیز در این مراسم حضور داشتند.

گروهی از روزنامه نگاران نیز در این پرواز تهران برای ثبت وقایع سفر در پرواز حضور دارند. در کریدور به هواپیمایA٣٣٠ ، میهامانداران زن و مرد خوش آمد می گویند و برای مسافران ویژه و سایر مسافران عادی پرواز، خانواده ها، گردشگران و اشخاص بازرگان، سفری خوش را آرزو می کنند.

در این پرواز دراز مدت، همه چیز به صورت عادی جریان دارد. پس از پنج و نیم ساعت پرواز، در حالی که خورشید تابان بر قله های کوه های پوشیده از برف می درخشد هواپیما آماده فرود می شود. سارا یگانه، ٣٩ ساله، یکی از میهمانداران زن هواپیمایی ایرفرانس است و آماده می شود تا پس از ٢٧ سال دوری از وطن، پا به خاک میهن نهد. او می گوید"من در سال ١٩٨٩ میلادی، به فرانسه سفر کردم و دیگر هیچگاه به کشور باز نگشتم".

در پلکان هواپیما صدها تن منتظر ورود وزیر امور خارجه پیشین فرانسه و مدیر شرکت هواپیمایی بودند و بازگشت ایرفرانس به تهران را خوش آمد گفتند. در پایانه ویژه مقامات رسمی، آقای وزیر اظهار داشت"دو کشور ما روابط مستحکمی را حتی در مقاطع دشوار، داشتند". در کنار او، معاون وزیر حمل و نقل ایران نیز تأکید کرد که ایران، همیشه فرانسه را با ادبیات و انقلابش مورد تمجید دانسته است...او در چند قدمی از تصویر بزرگ امام خمینی، که فرودگاه تهران هم به همین نام است، گفت"بازگشت بنیان گذار انقلاب از تبعید به ایران با ایرفرانس صورت گرفت".

زنان میهماندار حالا همگی لباس آبی رنگ متحدالشکلی را که شرکت هواپیمایی به آن ها داده به تن دارند. این میهمانداران با اشاره به پوشیدن حجاب می گویند "از نظر ما مشکلی نیست، این بخشی از وظایف ما است که خود را با آداب و فرهنگ محل تطبیق دهیم".
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین