کد خبر: ۳۶۲۰۲۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
دراجتماع پرشور مردم سمنان

روحانی: برجام یك افتخارسیاسی و حقوقی برای تاریخ ملت ایران ثبت كرد

رئیس جمهوری با دفاع از دستاوردها و «گشایشهای برجام »در طول سه ماه اخیر و انتقاد شدید از «هجمه های غیراخلاقی» برخی رسانه ها گفت: برخی سئوال می كنند و می گویند كه برجام برای ما چه كرده، این در حالی است كه برجام یك افتخار سیاسی و حقوقی برای تاریخ ملت ایران ثبت كرده است.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز سه شنبه در جمع پرشور مردم سمنان در ورزشگاه تختی این شهر افزود: دولت یازدهم زمانی كار خود را آغاز كرد كه اسلام هراسی و ایران هراسی وهمچنین تحریم ها درنطقه اوج بود.
وی ادامه داد: كار خود را در حالی آغاز كردیم كه تورم، ركود، بیكاری و عدم آرامش در بازار، زندگی مردم و آینده كشور و اقتصاد را در ذهن مردم با تردیدهای فراوان مواجه كرده بود.
وی بیان داشت: ملت بزرگ ایران یك تصمیم تاریخی گرفت، تصمیم گرفت تا اسلام هراسی و ایران هراسی قدرت های بزرگ جهانی و صهیونیسم بین الملل را با شكست مواجه كند تا همه فشارهایی كه بر سر این مردم بود، فشارتحریم و مشكلات منطقه ای و بین المللی یكی بعد از دیگری را حل و فصل كند.

روحانی افزود: باید از ملت بزرگ ایران تقدیر و تشكر كنم كه در طول مدت 31 ماه گذشته همواره در كنار دولت و نظام و پاسخگوی ندای رهبری فرزانه انقلاب بوده اند و امروز ما در پیمودن فراز بلندی كه پیش رو داشتیم و ارتفاع بلندی كه باید بپیماییم، تقریبا به قله آن نزدیك شده ایم.
رییس جمهوری تصریح كرد: ملت بزرگ و سرافراز ما توانست با قدرت خود تمام قطعنامه های تحریمی فصل هفت علیه ایران را از بین ببرد و همه قطعنامه هایی كه علیه این كشور بود امروز لغو شده است.
وی ادامه داد: چه كسی گمان می كرد كه شش قطعنامه شورای امنیت و 12 قطعنامه شورای حكام یكی پس از دیگری لغو شود و به زباله دان تاریخ برای همیشه انداخته شود.
روحانی اظهار داشت: مگر مردم ما یادشان رفته است كه برای فروش نفت ایران كه به عنوان یك قدرت اقتصادی در صحنه اقتصادی و بین المللی حضور داشت به نصف تقلیل دادند. مگر مردم ما شاهد و ناظر آن نبودند كه كشتیرانی به سمت بنادر ایران تحریم شد و همه كالاها باید به بندر كشور دیگر برود و تخلیه شود و از آنجا با لنج ها و كشتی های كوچك به بنادر ایران حمل شود و هیچ پول بانكی به كشور دیگر نمی شد منتقل كرد؟!

رییس جمهوری خاطرنشان كرد: با كمال تاسف، به قرن نوزدهم رفته بودیم و همه چیز از طریق صرافی ها حل و فصل می شد، تمام كانال های بانكی و بیمه ای به روی ایران بسته شده بود.
وی به همین دلیل از رسانه ها خواست در تحلیل دستاوردهای برجام و مذاكرات هسته ای، اخلاق را مد نظر قرار دهند.

*** ملت، آشوب وهرج ومرج رسانه ای را نمی پسندد/منویات رهبری در اقتصاد مقاومتی را عملیاتی می كنیم
رئیس جمهوری گفت: انتقاد به دولت اشكالی ندارد و نقد دولت گاهی لازم است اما ملت ما آشوب و هرج و مرج رسانه ای را نمی پسندند و هجمه های غیر اخلاقی رسانه ها در شان ملت بزرگ ایران نیست.
روحانی بیان داشت: اگر حمایت شما مردم دلاور ایران نبود نمی توانستیم این موفقیت ها را در برابر قدرت های بزرگ به دست آوریم، برای من جای تعجب است برخی می خواهند القا كنند كه ملت ایران پیروز نیست و آمریكا پیروز است!

وی افزود: برای من جای تعجب است كه برخی می گویند دیپلمات های ایرانی پیروز نیستند و صهیونیست ها پیروزند باید پرسید تعصب ملی و غیرت دینی كجا رفت؟ واقعیت ها برای مردم روشن شد و چرا برخی در برابر عظمت ملت ایران كه یك موفقیت بزرگ تاریخی به دست آورده است، سرفرود نمی آورند، آمریكا و صهیونیست ها عظمت دارند یا ایران عزیز ما؟
رییس جمهوری اظهار داشت: به حول و قوه الهی، زنجیرهای تحریم را گسسته ایم، امروز روابط بانكی بین بانك های ایران و بانك های جهان یكی پس ازدیگری گشوده می شود و به هر كشوری كه می رویم نخستین قرارداد ما ارتباط بانكی بانك مركزی ما با آن كشور و بانك های دیگر است.
وی ادامه داد: ما در پاكستان و تركیه این قراردادها را امضا كردیم و هر مقام خارجی به تهران می آید نخستین قرارداد ما قرارداد بانكی است اما یادمان باشد وقتی ویرانه رخ می دهد بازسازی زمان می برد.

وی افزود: امروز موانع از پیش پای ما برداشته شده است، مسیر پیش پای تاجران، كارآفرینان و صادركنندگان ما باز شده است، اما در عین حال وقتی موانع برداشته شد برای اینكه سرمایه گذاران خارجی به ایران بیایند و سرمایه گذاری كنند نیاز به زمان دارد.
رئیس دولت یازدهم اضافه كرد: فقط سه ماه از برجام گذشته است اما برخی تصور می كنند 30 سال از برجام گذشته است اما باید دید در مدت سه ماه گذشته چه گشایش های فراوانی ایجاد شده است.
وی بیان داشت: امروز گردشگران روز به روز برای بازدید از ایران زیبا به كشور ما می آیند و هر روز تعدادی از شركت ها و بخش خصوصی خارجی وارد ایران می شوند و قراردادها امضا می شود، مگر شركت های بزرگ دنیا بیكار هستند كه دو هفته به ایران بیایند و مذاكره كنند، این ها شركت های بزرگ جهانی هستند و ساعت و دقیقه آنها قیمت دارد چرا نمی خواهیم واقعیت را بپذیریم؟
وی افزود: صادرات نفت ما قبل از اجرای برجام یك میلیون بشكه در روز بود، امروز صادرات ما بیش از دو میلیون بشكه است، ما جایگاه خود را در بازار نفت كه به ناروا و ظالمانه گرفته بودند، بازستاندیم.

روحانی گفت: امروز در زمینه هسته ای كه دیروز می گفتند برای ایران منطقه ممنوعه است، كیك زرد خریداری می كنیم، اورانیوم غنی شده و آب سنگین در بازار دنیا به فروش می رسانیم و این همان موادی است كه یك سال و دو سال پیش به عنوان مناطق ممنوعه برای ایران بود.
وی ادامه داد: امروز مسیر و راه برای حركت ما باز شده است، برخی ازاقلام حساس صنعت نفت و پتروشیمی كه تا شش ماه پیش با قیمت گزاف می خریدیم امروز برخی از آنها را به نصف، یك سوم قیمت و حتی یك دهم قیمت در بازار خریداری می كنیم تا دیروز یك كشور در برخی از كالاها فروشنده بود و نمی توانستیم با آنها چانه بزنیم اما امروز ده ها كشور فروشنده هستند و می توانیم در بازار جهانی بهترین كالا را با مناسب ترین قیمت خریداری كنیم.
رئیس جمهوری گفت: ما به تلاش این ملت افتخار می كنیم و برجام ثمره تلاش ملت بزرگ ایران و ثمره هدایت های رهبر معظم انقلاب است.

*** مردم مثل هفتم اسفند پای صندوقهای رای بروند
روحانی گفت: امروز در مقطعی هستیم كه بعد از برداشته شدن تحریم ها از این فضا باید استفاده كنیم،رقابت، حزب و جناح در دوران انتخابات اشكالی ندارد، دوران انتخابات دوران رقابت است و امروز كه انتخابات در بخش بزرگی از كشور تمام شده و در بخش دیگر باقی مانده است و اوایل اردیبهشت انجام می شود مردم همانند هفت اسفند پای صندوق خواهند رفت.
وی ادامه داد: دیگر باید رقابت ها را كنار بگذاریم، برجام اگر نقدی داشت مربوط به زمانی بود كه هنوز تصویب و اجرا نشده بود، برجامی كه رهبر معظم انقلاب، مجلس و شورای عالی امنیت ملی و همه تایید كردند امروز زمان اجرای آن است، امروز زمان اجراست، امروز دیگر زمان برخی از نقدها و بیان ها نیست.

وی تاكید كرد: امروز باید از این فرصت و فضا استفاده كنیم و همه ما باید برادرانه و منسجم در كنار هم برای ساختن ایرانی آباد تلاش كنیم و اطمینان داشته باشید دولت منتخب شما به حول و قوه الهی با هدایت های رهبری وكمك شما مردم در تمام میدان ها چیزی را كم نخواهد گذاشت.
روحانی ادامه داد: در اجلاس سازمان كنفرانس اسلامی كه با حضور 56 كشور عضو این سازمان برگزار شد، یكی دو كشور دنبال این بودند كه صحنه كنفرانس اسلامی را به گونه ای كنند كه بگویند ایران دشمن آرامش منطقه است و در امور داخلی دیگر كشورها مداخله می كند اما در سرتاسر این كنفرانس همه نطق ها و سخنرانی ها ما كاری كه خود می خواستیم انجام دهیم را انجام دادیم، می خواستیم بگوییم دشمن دنیای اسلام، تروریسم و صهیونیسم است و در این هدف بلند موفق بودیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی گفت: سراسر این كنفرانس در مذاكره و نطق سران كنفرانس فضایی بود كه از ایران تجلیل شد ولو اینكه یكی دو كشورهمواره دنبال این بودند كه زهر خود را بریزند اما عظمت این ملت و كشور جایگاه خود را در دنیای اسلام و سراسر جهان خواهد داشت و روز به روز بیشترخواهد شد.
روحانی گفت: امروز زمانی است كه همه ما باید در فضای بعد از برجام به دنبال اخلاق و اقتصاد باشیم این در حالی است كه در گفت و گوی تلفنی ایام عید با مراجع تقلید، یكی از مراجع بزرگ قم عنوان كرد كه امسال كاری كنید سال برجام اخلاقی باشد، به تعبیر او برجام دو باید برجام اخلاقی باشد و ما باید در سال جاری اخلاق، ادب، راستگویی، خدمت به مردم و عظمت كشور را همواره مد نظر داشته باشیم.

روحانی اظهار داشت:امسال سال اقتصاد، اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است، دیروز دولت و معاون اول رئیس جمهوری برنامه های سال 95 را برای اقتصاد مقاومتی ابلاغ كرد، حدود یكسال روی این برنامه كار و مطالعه شده است این در حالی است كه برنامه را نمی توان یك روزه ابلاغ كرد، این برنامه ها تدوین شده و همه اسناد پشتیبان دارد.
وی تصریح كرد: ان شاء الله امسال همه در كنار هم دست به دست هم دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر مقاومتی را اجرا وعملیاتی می كنیم، اقتصاد مقاومتی به معنای این است كه بتوانیم صادرات غیرنفتی خود را نسبت به واردات غیرنفتی افزایش دهیم و بعد از 63 سال، سال 94 نخستین سالی بود كه دولت توانست در صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی بگیرد، این افتخار بزرگ برای ملت ایران بود.

*** تجلیل از مردم سمنان

رئیس جمهوری كه در شهر سرخه استان سمنان متولد شده است، در آغاز سخنانش از این استان به عنوان « دیار امن و امان و ایمان» نام برد و بازگشت به آن را دارای لذتی خاص دانست.
روحانی گفت: نگاه به مردم استان سمنان و شهر و دیار و خیابان و خطه استان سمنان برای من یادآور دوران كودكی و جوانی و یادآور سرزمین علم و ادب و اخلاق است.
وی ضمن سلام و درود بر مردم گرمسار ، آرادان، سرخه، سمنان، مهدیشهر، دامغان، شاهرود، میامی و سراسر این خطه تصریح كرد: پیر و جوان و مرد و زن استان سمنان كه در تاریخ پرافتخار انقلاب، دفاع مقدس و همه مراحل پشتیبان امام راحل، رهبری نظام و كشور بوده و هستند، همچنان در همین مسیر خواهند بود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱
ميبدى
|
United States of America
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
0
0
جناب روحانى موفق باشيد
از هاى وهوى دشمنان نترسيد
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین