کد خبر: ۳۶۳۶۵۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
پلیس تصاویر جیب‌بر‌های خطوط BRT آزادی - تهرانپارس و راه آهن - تجریش را منتشر کرد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در پی وقوع سرقت های جیب بری در اتوبوس و ایستگاه های خطوط BRT آزادی - تهرانپارس و راه آهن - تجریش و بالعکس ، بویژه در ایستگاه های چهارراه ولیعصر ، میدان انقلاب ، میدان امام حسین (ع) ، میدان فردوسی و ... ، شناسایی و دستگیری سارقین در دستور کار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

بررسی اظهارات شکات و مالباختگان :

بررسی اظهارات شکات و مالباختگان همگی حکایت از آن داشت که افرادی به شیوه های "ایجاد درگیری های ساختگی در داخل ایستگاه و بعضا داخل اتوبوس ها" و همچنین "هل دادن افراد در داخل ایستگاه های شلوغ" اقدام به سرقت محتویات جیب های آنها کرده اند .

دستگیری متهمین در طرح کنترل مجرمین سابقه دار :
همزمان با انجام طرح های پلیسی از سوی اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص کنترل نامحسوس ایستگاه های BRT محل وقوع سرقت ها ، طرح دستگیری مجرمین حر فه ای و سابقه دار از سوی معاونت مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام و طی دستگیری چهار نفر از این متهمین بنام های "مهدی . م" (35 ساله) ، "علی . ن" (36 ساله) ، "محمد . خ" (37 ساله) و "وحید . ی" (40 ساله) و در بازرسی از مخفیگاه آنها ، مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر کشف شد .

با شناسایی صاحبان مدارک شناسایی کشف شده از مخفیگاه متهمین ، تعدادی از آنها در اظهارات خود عنوان کردند که به شیوه جیب بری در ایستگاه های اتوبوس BRT و تعدادی دیگری نیز به شیوه زورگیری مورد سرقت قرار گرفته اند که در مواجه حضوری ، متهمین توسط تعدادی از مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفتند .

متهمین در اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با دستگیری این چهار متهم و شناسایی آنها از سوی تعدادی از مالباختگانی که به شیوه جیب بری مورد سرقت قرار گرفته بودند ، هر چهار نفر به دستور دادیار شعبه اول دادسرای 34 تهران و جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند .

بررسی سوابق متهمین :

با بررسی سوابق متهمین ، هر چهار متهم به عنوان مجرمین سابقه دار و حرفه ای در ارتکاب جرایم زورگیری و جیب بری مورد شناسایی قرار گرفتند . بررسی سوابق متهمین حکایت از آن داشت که این چهار متهم از سال 82 تاکنون بارها به اتهام سرقت های بعنف و جیب بری دستگیر و روانه زندان شدند ؛ به عنوان مثال یکی از متهمین بنام مهدی . م ، بیش از 11 سال تحمل کیفری داشته و در سال 90 با تأمین قرار از زندان آزاد شده است .

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "با توجه به سوابق متعدد متهمین در ارتکاب جرایم مختلف بویژه در زمینه سرقت های بعنف و بویژه جیب بری ، شناسایی متهمین توسط تعدادی از مالباختگان و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند " .

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
UNITED KINGDOM
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
0
15
انشااله براي ادامه كار طي چند روز اينده ازاد ميشوند.
ناشتاس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
0
3
اگر مجازات شوند دیگر دزدی وجود نخواهد داشت . البته مشروط باینکه تامین مالی باشند درحد متعارف .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
0
4
جالبه همشون ریش گذاشتن و از ریش استفاده ابزاری کردن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین