کد خبر: ۳۶۶۲۱۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۰
ماجرای حمله خانواده یک دانش‌آموز دختر به مدرسه وی و درگیری با معلمان جنجال‌ساز شد.
آفتاب‌‌نیوز :
 در حالی که شاهدان حادثه عنوان می‌کنند مردان خشن از بستگان یک دانش‌آموز دختر، حضور مستقیم در این حمله خشونت‌آمیز داشته‌اند، مسئولان آموزش و پرورش ادعای دیگری دارند.

اظهارنظر رسمی

محمد تقی‌زاده، مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: حادثه برخورد فیزیکی والدین یک دانش‌آموز با مدیران مدرسه دخترانه معراج در اهواز که هفته گذشته رخ داد یک حادثه معمولی بوده است و نباید بزرگ‌نمایی می‌شد.

وی افزود: هفته گذشته دو دانش‌آموز دختر دبستان معراج اهواز در بیرون از مدرسه با هم درگیری لفظی پیدا کردند که یکی از آنان موضوع درگیری را به یکی از معلمان مدرسه گزارش می‌دهد. معلم در این زمینه به دانش‌آموز خاطی تذکراتی را داده که موضوع از طرف دانش‌آموز به خانواده منتقل می‌شود.

او اضافه کرد: روز بعد از ماجرا مادر، عمه و شوهرعمه این دانش‌آموز به مدرسه مراجعه کرده و خواستار معرفی دانش‌آموزی شدند که با دختر آنان مشاجره لفظی داشته است که مدیران دبستان از این کار امتناع می‌کنند.

تقی‌زاده گفت: پس از پافشاری مدیران مدرسه برای معرفی نکردن دانش‌آموز به آنان مادر و عمه دانش‌آموز با مدیران دبستان معراج درگیر می‌شوند و دو معلم و معاون دبستان از سوی این مادر و عمه دانش‌آموز مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان افزود: بلافاصله موضوع از سوی آموزش و پرورش در محاکم قضایی اهواز پیگیری شد و با دستور مقام قضایی مادر و عمه دانش‌آموز بازداشت می‌شوند. این دو زن با قید وثیقه آزاد شده ولی موضوع پرونده قضایی آنان به قوت خود باقی است و بزودی رأی قضایی آن نیز صادر خواهد شد.

شاهدان چه می‌گویند؟

در برابر این اظهارنظر، شاهدان اعلام کردند که در پی تذکر لفظی یکی از معلمان مدرسه دخترانه معراج اهواز به یکی از دانش‌آموزان این آموزشگاه فردای آن روز خانواده این دانش‌آموز که چند مرد و زن را تشکیل می‌دادند به دفتر مدیر آموزشگاه وارد شده و مردان خانواده با کتک‌کاری مدیر و معلمان به زور مقنعه آنان را از سر درآوردند. گفته می‌شود در آموزشگاه را نیز بسته بودند تا کسی ورود و خروج نکند. در همین راستا معلمان و معاونان آموزشگاه که قصد آرام کردن خانواده خشن دانش‌آموزشان را داشتند نیز توسط مردان کشف حجاب شدند و پس ازنیم ساعت کتک‌کاری معلمان محل را ترک کردند.

دانش‌آموزان مدرسه معراج که بسیار ترسیده بودند عنوان کردند صحنه بسیار وحشتناکی بود. چند مرد و زن ساعت 11 روز یکشنبه زمانی که همه درکلاس درس بودیم وارد آموزشگاهمان شدند و چند مرد قوی هیکل جلوی در ایستادند تا کسی ورود و خروج نکند و چند مرد و زن دیگر به مدیر و دیگر معلمان حمله‌ور شدند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. پس از خارج شدن خانواده دانش‌آموز از مدرسه مسئولان آموزشگاه با تماس گرفتن با پلیس 110 از پلیس درخواست کمک کردند که صورتجلسه‌ای در این خصوص تنظیم شد و معلمان و مدیر آموزشگاه از اشخاصی که به آنها حمله کرده‌اند، شکایت کردند.

به گزارش روزنامه «ایران»،وی ادامه داد: خانواده دانش‌آموز تهدید کردند که چنانچه فرزندشان از تحصیل باز بماند یا اینکه جایی از آنها شکایتی صورت گیرد با اسلحه مدرسه دخترانه و معلمانش را به رگبارخواهند بست. با وجود اینکه این افراد دست به کتک‌کاری و کشف حجاب زده‌اند و با وجود سلاح‌های فراوان جنگی غیرمجاز در استان خوزستان احتمال اینکه این افراد تهدیداتشان را عملی کنند دور از انتظار نیست.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
مامان نگران
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
0
1
دوره بی قانونی وقلدر بازی باید تمام شود مسوءلان رسیدگی کنند مخصوصا در شهرهای مرزی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
0
5
چرا سكوت كرده است اگر در يك كنسرتي اين اتفاق رويداده بود ايشان چه حنجره اي پاره نميكرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین