کد خبر: ۳۶۶۶۱۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۸
شرایط و ضوابط بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت اعلام شد.
آفتاب‌‌نیوز : این روزها کاربران بیشماری در مورد نحوه قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت سوال دارند. این قانون که مصوب سال 1389 دولت است اکنون تمدید شده است .


اما در مورد شرایط آن توضیحاتی را روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ارسال کرده است که بدین شرح است:


در اجرای قانون تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1389.12.10 مجلس‌شورای اسلامی و بند ٩٤ قانون بودجه سال ١٣٩١ کل کشور و تبصره ٣ ماده واحده قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت، شرکت‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی میتوانند صرفاً با استفاده از منابع مالی خود، کارکنان واجد شرایط خود را به نحو مقرر در این قانون بازنشسته کند. کارکنان دستگاه‌های مذکور پس از درخواست بازنشستگی و موافقت بالاترین مقام دستگاه مربوطه و بررسی سوابق پرداخت حق بیمه، درصورت احراز شرایط لازم و با استفاده از حداکثر پنج‌سال سنوات ارفاقی تا سقف 30 سال می‌توانند بازنشسته شوند.
بر اساس مفاد این قانون «بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با موافقت بالاترین مقام اجرائی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد ٥٢ و ٥٣ قانون محاسبات عمومی و بدون سنوات ارفاقی و مشروط به حذف یک پست سازمانی به ازای هر بازنشسته پیش از موعد مجاز است. جرای این حکم از محل منابع دستگاه‌ها و واگذاری‌اموال دولتی قابل پرداخت است». بنابراین وزارتخانه ها و موسسات دولتی می‌توانند ضمن ارسال درخواست متقاضی مبنی بر بازنشستگی بدون سنوات ارفاقی، موافقت خود در خصوص اجرای دقیق موارد مصرح در بند قانونی مذکور و آمادگی پرداخت هزینه های مربوطه را جهت بررسی سوابق و شرایط به شعب سازمان ارجاع کند بدیهی است در صورت احراز شرایط لازم، برخورداری این قبیل افراد از مستمری بازنشستگی براساس سنوات پرداخت حق‌بیمه و بدون احتساب سابقه ارفاقی خواهد بود.
شرائط لازم جهت بهره مندی از بازنشستگی وفق این قانون عبارت است از:
١- دارا بودن سابقه قابل قبول پرداخت حق بیمه به میزان حداقل ٢٥ سال برای مردان و حداقل ٢٠ سال برای زنان، بدون لحاظ شرط سنی در هریک از موارد.
٢- اعلام موافقت و ارسال درخواست کتبی متقاضیان بازنشستگی در مهلت قانونی از سوی دستگاه متبوع با اشاره به «قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
احمد
|
-
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
0
0
با سلام انتظار داریم کارمندان با سابقه بیست و پنج سال خدمت توسط دولت باز نشسته شوند و جای خود را با جوانها ی جویای کار عوض کنند تا مشکلات ازدواج و اشتغالشان تا حدودی بر طرف شود .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین