کد خبر: ۳۶۶۸۷۳
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۹
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: مراسم افتتاحیه اولین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم در تاریخ 4 و 5 خرداد ماه در محل مجلس قدیم شورای اسلامی برگزار می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز : عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: مراسم افتتاحیه اولین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم در تاریخ 4 و 5 خرداد ماه در محل مجلس قدیم شورای اسلامی برگزار می‌شود.

آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به جزئیات برنامه افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مراسم افتتاحیه اولین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم در تاریخ 4 و 5 خرداد ماه در محل مجلس قدیم شورای اسلامی برگزار می‌شود.

آیت‌الله خاتمی به شرح برنامه این دو روز پرداخت و تصریح کرد: برنامه چهارم خرداد رأس ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه آغاز می‌شود و ابتدا از هیأت رئیسه سنی جهت استقرار در جایگاه برای اداره جلسه افتتاحیه که دو نفر از مسن‌ترین و دو نفر از جوان‌ترین اعضای خبرگان عضو آن هستند، دعوت می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به استماع سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید یادآور شد: ما در نوبت اول افتتاحیه، پیام مقام معظم رهبری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را به مناسبت پنجمین دوره خبرگان قرائت می کنیم.

وی ادامه داد: پس از این، گزارش انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری از سوی آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ارائه می‌شود.

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: طبق ماده 5 آیین‌نامه مراسم تحلیف صورت می‌گیرد و پس از سخنرانی رئیس سنی،‌از حضور میهمانان در مراسم افتتاحیه تقدیر شده و به این ترتیب جلسه علنی مراسم افتتاحیه به پایان می‌رسد که در این بخش حضور میهمانان و رسانه‌های جمعی آزاد است.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ادامه مراسم به صورت غیرعلنی به تشریح دستور کار این جلسه پرداخت و گفت: در بخش غیرعلنی انتخاب هیأت رئیسه دائم و کمیسیون‌ها به مدت دو سال برگزار می‌شود.

وی افزود: ما ابتدا انتخاب رئیس مجلس خبرگان رهبری و سپس انتخاب دو نایب‌رئیس را داریم که به ترتیب رأی اول و دوم مشخص می‌شود و در ادامه دو منشی مجلس خبرگان و دو کارپرداز اجرایی و فرهنگی انتخاب خواهند شد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به انتخاب کمیته 5 نفره برای تنظیم محورهای  بیانیه پایانی اجلاس خبرگان تصریح کرد: ششمین دستور کار جلسه غیرعلنی انتخابات برای اعضای کمیسیون های شش گانه مجلس خبرگان رهبری است و هفتمین دستور کار ما نیز نطق‌های قبل از دستور و دیگر موارد احتمالی خواهد بود که طبق آیین‌نامه توسط هیأت رئیسه اعلام می‌شود و به این ترتیب جلسه غیرعلنی خبرگان روز 5 خرداد به پایان خواهد رسید.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین یادآور شد: اعضای خبرگان روز پنج‌شنبه ششم خردادماه پس از زیارت مرقد مطهر امام خمینی با مقام معظم رهبری دیدار خواهند کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین